Bordāns noliedz atteikšanos no tieslietu sistēmas audita – tas notiek

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) noliedz medijos izskanējušos apgalvojumus par atteikšanos no solītā visaptverošā tieslietu sistēmas audita, kura izmaksas tika lēstas ap pusmiljonu eiro.

Ideju veikt šādu auditu Bordāns pieteicis šā gada februāra sākumā - pēc tam, kad Saeima lēma par viņa partijas biedra Jura Juraša izdošanu kriminālvajāšanai. Tolaik tika teikts, ka šāds visaptverošs tieslietu sistēmas audits izmaksāšot līdz pusmiljonam eiro.

Marta sākumā Tieslietu ministrija (TM) apliecināja, ka mēneša laikā esot nonākts tiktāl, ka notiekot "precīza uzdevuma sastādīšana, kā arī analītiskais darbs" un tiekot strādāts "pie tā, lai apzinātu gan to, kā veicas ar ieteikumu analīzi un to ieviešanu, gan arī tos sektorus vai procesus, kuri nav līdz galam vēl izvērtēti".

16.jūlija valdības sēdē TM informēja, ka "TM virzīs Ministru kabinetā izskatīšanai rīkojuma projektu par finansējuma pārdali uz valsts budžeta programmu "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" no TM budžeta (...) 2019.gadam atbalstītā prioritārā pasākuma "Justīcijas institūciju funkciju un procesu izvērtējums, t. sk. izmeklēšanas institūta reformēšanas iespēju izpēte" piešķirtā finansējuma 500 000 eiro apmērā, kuru 2019.gadā netiek plānots apgūt."  

Bordāns noliedza, ka tas nozīmē atteikšanos no audita.

“TM audits notiek un notiks, kā bija plānots,” tviterī paziņoja Bordāns, komentējot medijos izskanējušos apgalvojumus. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti