Sadaļas Sadaļas

Rīta Panorāma

Vjačeslavs Dombrovskis neredz citu politisko partiju, kurā darboties

Intervija ar tieslietu ministru Jāni Bordānu

Bordāns: Iespējams, notiek cīņa par tiesībām pārdot Ķemeru sanatoriju

Ķemeru sanatorijas jautājumā, iespējams, notiek cīņa, kuram būs tiesības šo īpašumu pārdot, ceturtdien LTV raidījumam "Labrīt, Latvija!" sacīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

"Ir vairākas dīvainības, kas saistītas ar [aprīlī plānoto, taču vēlāk atcelto sanatorijas] izsoli," atzina ministrs un atgādināja, ka tiesu izpildītāji bija sarīkojuši izsoli. Tai vajadzēja notikt un parādniekiem saņemt atpakaļ savus līdzekļus, tajā skaitā tam kreditoram, kurš  ierosināja Ķemeru sanatorijas privatizētāja "Ominasis Latvia" maksātnespēju.

"Pēc tam nezinu, kāpēc šis process tika pavērsts uz to, ka tas būs maksātnespējas process. Šķietami izskatās, ka tā ir cīņa starp to, kurš varēs tikt pie šīs mantas pārdošanas," teica Bordāns, gan  piebilstot, ka neapgalvo, ka tas tiešām tā ir, jo apstākļi vēl ir sīkāk jānoskaidro.

Ministrs atgādināja, ka lietai pa vidu vēl ir tiesas spriedums par "Ominasis Latvia" maksātnespējas pasludināšanu, kurš ministrā ir viesis zināmus jautājumus, un, visticamāk, tiesnesim tiks prasīti paskaidrojumi. "Ministram šādas tiesības ir, es tās izmantošu," teicaBordāns.

Viņš piebilda, ka paralēli pārbaudi veic Ģenerālprokuratūra,  kurai ir iesniegta sūdzība par Ķemeru sanatorija sizsoles pārtraukšanu un vel dažiem apstākļiem.

Tāpat Bordāns atgādināja, ka ir plānots tikties ar maksātnespējas procesa administratoru pārstāvjiem. "Sākot ar šo procesu, mēs pievērsīsimies vēl jo vairāk maksātnespējas administratoru reputācijas celšanai," teica Bordāns un norādīja, ka ir iecerēts pastiprināt administratoru uzraudzību.

Bordāns jau iepriekš atzīmēja, ka viens no būtiskiem jautājumiem, lai vērstos pie   maksātnespējas  administratoru pašpārvaldes ar aicinājumu  maksātnespējas  procesā  pievērst pastiprinātu uzmanību, lai process notiktu kreditoru interesēs un tiesiskā ietvara interesēs, ir notikumi ap Ķemeru sanatoriju.  Tāpat viņš atgādināja par mazumtirgotāja "Palink" lietu.

Jau vēstīts, ka Jūrmalas pilsētas tiesa marta sākumā pēc kreditora "Arhiidea" pieteikuma "Ominasis Latvia" pasludināja par maksātnespējīgu. "Ominasis Latvia" vērsies pie ģenerālprokurora, lūdzot iesniegt Augstākās tiesas Senātā protestu par nepārsūdzamo tiesas spriedumu. Pašlaik lūgums prokuratūrā vēl tiek vērtēts.

Izsolē 9.aprīlī bija iecerēts pārdot "Ominasis Latvia" piederošo mantu – Ķemeru sanatoriju, kura izsoles sākuma cena noteikta 3,754 miljonu latu apmērā, taču tā atlikta, jo "Arhiidea" tiesā iesniedza sūdzību par tiesu izpildītāja Ulda Zepa rīcību, uzskatot, ka izsole izsludināta sasteigti. Jūrmalas tiesa Zepa rīcību atzinusi par prettiesisku un izsoli atcēlusi.

Ķemeru sanatorijā pašlaik ir apstājušies renovācijas darbi, kurus veica sanatorijas privatizētājs "Ominasis Italia S.R.L". Vēsturiskais kūrorts pašlaik ir kritiskā stāvoklī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt