Bordāns drošības dienestu piedāvā izvietot Upes ielā; Burovs - Čiekurkalnā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) jauno Valsts drošības dienesta (VDD) ēku piedāvā izvietot blakus bijušajam Brasas cietumam Upes ielā, savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) ēkas būvēšanai piedāvā zemes gabalus Čiekurkalnā, Bābelītē un citviet, šodien raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu" paziņoja abi politiķi.

Bordāns paziņoja, ka Tieslietu ministrijai ir daži varianti, piemēram, Upes ielā, kur jau esot nepieciešamās komunikācijas un VDD nepastāvētu apdraudējumi.

Tāpat arī Burovs piebilda, ka pašvaldības īpašumā ir zemes gabali, par kuriem var notikt diskusijas. Viņaprāt, VDD ēkas iespējamās būvniecības vietas varētu būt Čiekurkalnā un netālu no Bābelītes ezera, kā arī brīvi zemes gabali ir pie lidostas "Rīga".

"Tie ir zemes gabali, kurus atradu stundas laikā bez īpašu pieprasījumu veikšanas. Mēs varam runāt par tiem, veikt apmaiņu, nodot bezatlīdzības lietošanā, jo līdzīgas situācijas ir bijušas, piemēram, ar Kultūras ministriju," sacīja Burovs.

Viņš arī solīja šodien parakstīt vēstuli, kurā tiks izteikts aicinājums VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) piekrist bijušā velotreka "Marss" teritorijai noteikt citu zonējumu. Patlaban atbilstoši teritorijas plānojumam tur ir jauktas apbūves zona un, lai to mainītu, piemēram, uz dabas un apstādījumu zonu, ir nepieciešams zemes īpašnieka akcepts, šajā gadījumā - VNĪ piekrišana.

Pēc šādas zonējuma maiņas apbūve konkrētajā teritorijā nebūtu pieļaujama.

KONTEKSTS: 

Rīgā, Brīvības gatvē 207, - bijušā velotreka „Marss” vietā - plānots būvēt biroja ēku. Taču vietējie iedzīvotāji protestē pret biroja ēku tur, prasot veidot parku. Saistībā ar to savākti vairāk nekā 10 tūkstošu iedzīvotāju paraksti, kuri iesniegti Saeimā. Zemes īpašnieks  – „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) – apņēmies pagaidām šajā teritorijā kokus necirst un būvniecību neveikt.

Pēc tam, kad plašumā izvērtās iedzīvotāju iebildes pret koku izciršanu, publiski tika paziņots, ka plānotā biroja ēka bija paredzēta Valsts drošības dienesta vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti