Panorāma

ENAP veicis kratīšanu arī ar Martinsonu saistītā «EVOPIPES»

Panorāma

Izkaltas pirmās Latvijas eiro monētas

Rīgas apgabaltiesai meklēs jaunu vadītāju

Bordāna nepatikas cēloņi pret Strences darbu joprojām neskaidri

Pašreizējā Rīgas apgabaltiesas vadītāja Sandra Strence vēl joprojām nezina iemeslu, kādēļ tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL – TB/LNNK) bloķējis iespēju viņai turpināt veikt šī amata pienākumus. Arī pats ministrs skaidri nepasaka, kas viņam nepatīk Strences darbā.

Strence iepriekš bija uzvarējusi konkursā par Rīgas Apgabaltiesas (RAT) priekšsēdētāja vietu, taču tagad ministrs tomēr nevēlas viņu vairs redzēt šajā postenī. Strence šajā darbā ir kopš 2008.gada. „Ievērojot, kāda ir tiesu reputācija, ir jāvērtē vai Rīgas apgabaltiesas reputācija ir uzlabojusies tik nozīmīgi, ka nedomājot par izvēli, desmit gadus no vietas lielākajai un nozīmīgākajai tiesai es varu atļauties nemainīt vadītāju,” saka Bordāns.

Strence par ministra nostāju ir neizpratnē, jo pēc uzvaras konkursā sarunā ar viņu ministrs nav minējis iemeslus, kādēl viņa nespētu turpināt darbu. „Mans darbs tika vērtēts atzinīgi, un ministrs neminēja nevienu pelēku plankumiņu uz mana mundiera, nerunājot par melnumu,” stāsta Strence.

Kuluāros tiek minētas vairākas versijas, kas skaidro tieslietu ministra motīvus. No tām populārākā, ka Strance nomaiņu vēlas Nacionālā apvienība, ar kuru saistītajiem maksātnespējas administratoriem viņa ir apgrūtinājusi biznesu, jo sevišķi „Latvijas Krājbankas” lietā. „Dīvaini, ka arī žurnālisti izplata šādas baumas. Es par tādām pirmoreiz dzirdu un tiem, kas izplata šādas baumas, varbūt jāpārdomā vai ir adekvāta ir viņu saistība ar tieslietu sistēmu,” norāda Bordāns.

Arī pati Strence šo versiju noraida. „Es zinu, ka ministra nacionālā kustība nav iesaistīta. To man apliecināja visaugstākajā līmenī,” viņa apgalvo.

Bordānam tuvi avoti vēsta, ka viņam esot nopietni apsvērumi, kādēļ RAT jāmaina vadība. Ministrs varētu pat rīkoties pretēji vismaz daļai no politiķiem, kas viņu deleģējuši amatā, īpaši no veco „tēvzemiešu” spārna Nacionālajā apvienībā. Turklāt Bordāns pat riskējot, ka amatu var nākties pamest pašam. Starp neglaimojošiem apsvērumiem varētu būt ministra vēlme sameklēt par Strenci paklausīgāku personu.

Šobrīd likums tiesas priekšsēdētājam paver daudz plašākas pilnvaras nekā agrāk – tas var iejaukties padoto tiesnešu darbībā, piemēram, regulējot izskatīšanas termiņus un citas lietas. Civillietu sfērā RAT nonāk valstī summu ziņā lielākās prasības. Ministrs sola izsludināt jauno amata konkursu pēc iespējas ātrāk. Strence sola, ka piedalīsies tajā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt