Panorāma

18 vecs jaunietis mirst no «spaisa»?

Panorāma

Kamaniņu sporta vēsture

Reģionu alianse veidos apvienību

Bondaru uzņem «Reģionu aliansē»

Partijā "Reģionu alianse" sestdien tika uzņemts bijušās Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas kancelejas vadītājs Mārtiņš Bondars.

Ādažu kultūras centrā notiekošajā "Reģionu alianses" ārkārtas kopsapulcē Bondars partijas rindās tika uzņemts vienbalsīgi.

Uzrunājot kopsapulces dalībniekus, Bondars ironizēja, ka komentāros šis notikums, iespējams, tiks saistīts ar pilnmēnesi, kas iestāsies pēc sešām stundām, jo par pilnmēness ietekmi uz politisku lēmumu pieņemšanu tiek daudz runāts, lai gan nopietnu pētījumu par to nav.

Bondars "Reģionu aliansi" salīdzināja ar spīdekli gara, bet tumša tuneļa galā. Viņš uzsvēra, ka partijai ir jādomā par to, kā Latvijā cilvēki varētu dzīvot, nevis tikai izdzīvot, un nav tik daudz jārūpējas par ārzemju valsts kapitāla glābšanu, kas ir Latvijā ievests un pazaudēts.

Pārmetumus "Reģionu aliansei" par to, ka tās biedri spēj risināt tikai pašvaldību problēmas un nespēj risināt valstiskas problēmas, Bondars salīdzināja ar savulaik izteiktajām bažām par Vīķes-Freibergas spējām prezidentes amatā. "Tas piecreiz dienā skanēja no Jēkaba ielas un valdības mājas," teica Bondars.

Tāpat "Reģionu alianse" kopsapulcē runāja par reģionālo pariju turpmāku saliedēšanu vienā partijā, lai nākamajās Saeimas vēlēšanās varētu startēt kopā. "Reģionu alianse" kopsapulcē nobalsoja par politiskās apvienības veidošanu ar "Vidzemes partiju", un deleģēja četrus savus pārstāvjus apvienības kopīgo statūtu izstrādei.

"Reģionu alianse" kopsapulcē vienojās noteikt, ka partijas biedru nauda turpmāk būs viens eiro mēnesī, bet pensionāriem, politiski represētajiem, invalīdiem, mazturīgajiem un daudzbērnu ģimenēm - 50 eiro centi mēnesī.

Jau ziņots, ka 2012.gada aprīlī Reģionu partijas ikgadējā kopsapulcē tika nolemts mainīt partijas nosaukumu uz "Reģionu alianse". Partija iestājas par tautas vēlētu Valsts prezidentu un Saeimas vēlēšanu sistēmas maiņu.

Partija iestājas par nelielas, bet efektīvas izpildvaras veidošanu no nozaru profesionāļiem. Partija uzskata, ka nozaru ministrijas un citas centrālās valsts pārvaldes institūcijas būtu jāizvieto reģionālajos centros. Tas sekmētu jaunu darba vietu radīšanu reģionos, dotu izaugsmes iespējas vietējiem speciālistiem un veicinātu infrastruktūras attīstību.

Pēc "Reģionu alianses" domām, vienmērīgu valsts attīstību var nodrošināt patstāvīgu un līdzsvarotu reģionu veidošanās, ko iespējams nodrošināt ar investīciju plānošanas un sadales sistēmas maiņu. Ir jānodala finansējums reģionu attīstībai, nosakot kvotas pašvaldībām pēc principa "nauda seko cilvēkam", kvotu ietvaros pašvaldības pašas izvēlētos realizējamos projektus.

Partijas biedri ir 13 pašvaldību domju priekšsēdētāji - Andrejs Ence (Babītes novadā), Indra Rassa (Saldus novadā), Nellija Kleinberga (Skrundas novadā), Ainārs Mežulis (Smiltenes novadā), Dagnis Straubergs (Salacgrīvas novadā), Karina Putniņa (Baldones novadā), Uģis Mitrevics (Siguldas novadā), Rihards Melgailis (Vecumnieku novadā), Guntis Liepiņš (Sējas novadā), Nikolajs Stepanovs (Gulbenes novads), Jānis Pumpurs (Stopiņu novadā), Aivars Troska (Lielvārdes novadā), Guntars Grīnvalds (Krimuldas novadā).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt