Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Augustu Brigmani

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar prezidenta preses padomnieci Līgu Krapāni

Intervija ar Mārtiņu Bondaru

Bondars savas izredzes uz Valsts prezidenta amatu vērtē kā labas

Latvijas Reģionu apvienības līderis Mārtiņš Bondars, kurš pašlaik ir vienīgais oficiāli izvirzītais kandidāts Valsts prezidenta amatam, uzskata, ka viņam ir pietiekami labas izredzes tikt ievēlētam.

Bondars, LTV “Rīta Panorāmā” jautāts par viņa izredzēm ieņemt augsto amatu, norādīja, ka pagaidām viņš ir vienīgais kandidāts. Savukārt jautāts, vai opozīcijai ir jēga virzīt savus kandidātus, viņš pauda, ka Saeima ievēlēs nevis partiju prezidentu, bet gan Latvijas prezidentu.

Viņš norādīja, ka, balsojot par nākamo Valsts prezidentu, deputāti vērtēs  arī to, kādi būs viņa uzdevumi pašreizējā situācija, kādi izaicinājumi ir valsts priekšā. Viņš pauda pārliecību, ka viņa spējas pildīt prezidenta uzdevumus pašreizējā situācijā ir pietiekami labas un arī izredzes uz ievēlēšanu ir pietiekami labas.

Savukārt, ja politiķi atradīs kādu, “kas šos pienākumus varēs pildīt vēl labāk, tad vēl jo labāk, tad Latvija būs tikai ieguvēja”, sacīja Bondars.  

Jau ziņots par partiju vienošanos, ka līdz 19.maijam, kad oficiāli jāiesniedz kandidāta vārds Saeimas kancelejā, lai par viņu varētu notikt balsošana, partijas rīkos diskusijas ar sabiedriskajām organizācijām, lai apspriestu prasības prezidenta amata kandidātiem un arī iespējamās kandidatūras.

Pašreizējā prezidenta Andra Bērziņa pilnvaras beidzas jūlija pirmajā pusē, bet nākamā prezidenta vēlēšanas notiks jūnija sākumā. Iepriekš Bērziņš solīja, ka par savu lēmumu, vai kandidēt prezidenta vēlēšanās, paziņos ne ātrāk kā aprīlī.

Prezidenta amata kandidāta vārdu šobrīd skaidri nosauca vien Latvijas Reģionu apvienība (LRA) - tā virzīs partijas priekšsēdētāju Mārtiņu Bondaru. Pārējās partijas joprojām domā. Savu kandidātu varētu virzīt arī „Saskaņa”, bet „No sirds Latvijai” (NSL) gan sola izvēlēties no citu partiju piedāvājuma.

ZZS paudusi atbalstu pašreizējam prezidentam Andrim Bērziņam, kurš gan vēl nav apstiprinājis savu kandidēšanu uz otro termiņu. Nacionālajai apvienībai pagaidām nav konkrēta kandidāta prezidenta amatam. Tiek izvērtēta Egila Levita kandidatūra, taču nav pieņemts galīgs lēmums.

2 komentāri
oms
latvieši kā reiz ir pelnījuši profesionālu un liberālu prezidentu no vidējas vecuma grupas. Nedod dievs atkal kādu omīšu varoni.
Oma
Bondars ir vidusskolnieks, ja atceramies pirmsvēlēšanu debates. Cilvēks, kuram tikai frizūra, nekāda saistīta runa, vieni saldi un bezvērtīgi izteicieni! Ja vispār bija ko teikt!! Tad jau lelle Bārbija arī var būt prezidente. Vai latvieši to ir pelnījuši??
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti