Sadaļas Sadaļas

Pusdiena

Pusdiena 30.07.2017

Pusdiena

Pusdiena 31.07.2017

LRA rīt uzklausīs Bondaru par lēmumu atkāpties no valdes priekšsēdētāja amata

Bondara atkāpšanās no Reģionu apvienības vadītāja amata pārsteigusi partijas biedrus

Latvijas Reģionu apvienības pārstāvju sapulce otrdien, 1.augustā, plāno pārrunāt turpmāko apvienības darbu pēc Mārtiņa Bondara atkāpšanās no priekšsēdētāja amata, pastāstīja partijas „Reģionu alianse” valdes priekšsēdētājs Andrejs Ence. Jaunu valdes priekšsēdētāju, visdrīzāk, gan partiju apvienība otrdien vēl neiecels. Enci un arī atlikušos Latvijas Reģionu apvienības valdes locekļus Bondara lēmums atkāpties pārsteidzis.

Mārtiņš Bondars no Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētāja amata atkāpās pagājušajā nedēļā pēc tam, kad apvienības Saeimas deputāts Mārtiņš Šics „oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājas amatam atbalstīja „No sirds Latvijai” deputāti Ingunu Sudrabu, kaut viņa pati pieminēta „oligarhu sarunās”.

Bondars apvienības valdē pārstāvēja partiju „Reģionu alianse”, kuras valdes priekšsēdētājs Andrejs Ence atzina – Bondara atkāpšanās pārsteidza visus:

“Neviens pat nebija nojautis. Mēs bijām tikušies pāris dienas iepriekš, un par to pat nebija ne mazāko aizdomu un sarunu.

Rītdien tiekamies Latvijas Reģionu apvienības pārstāvju sapulcē, kurā mēs uzklausīsim Mārtiņu Bondaru, un arī šonedēļ būs „Reģionu alianses” valdes sēde, kurā mēs arī uzklausīsim viņu, un droši vien lemsim par jauna priekšsēdētāja ievēlēšanu.”

Šobrīd Latvijas Reģionu apvienības valdē palikuši divi locekļi – Aivars Fomins no Vidzemes partijas un Jānis Vilnītis no biedrības „Liepājnieki”. Fomins uzskata, ka Šica balsojums visdrīzāk arī bijis galvenais atkāpšanās iemesls, jo pirms tam nekādas informācijas par Bondara nodomu atkāpties neesot bijis.

Pārmaiņas partijā gan esot briedušas. “Principā mums doma jau bija iet kopā un domāt kaut kā savādāk gan par pārstāvju sapulci, gan par valdes sastāvu. Šis, es domāju, vienkārši veicinās visu to lietu. Noteikti būs kaut kā savādāk. Tur jau cilvēku pietiek tāpat. Es domāju, ka lielai nelaimei nevajadzētu būt,” sacīja Fomins.

Par nepieciešamību visiem satikties ir pārliecināts arī otrs palikušais valdes loceklis Latvijas Reģionu apvienībā – Jānis Vilnītis. Viņš uzskata, ka apvienībā ir vairāki līderi, kas varētu ieņemt Bondara vietu, tomēr, viņaprāt, Mārtiņam Bondaram būtu jāatgriežas valdes priekšsēdētāja amatā, jo viņš ir viens no lielākajiem Latvijas Reģionu apvienības spēkiem.

“Manuprāt, gadu pirms Saeimas vēlēšanām ir ļoti svarīgi nedarīt neko sliktu, bet tas nenozīmē tikai šo atkāpšanos. Tas nozīmē arī tos lēmumus, ko pieņem Saeimas frakcija,” pauda Vilnītis.

Viņš arī atzina, ka viņam Latvijas Reģionu apvienības Saeimas deputātu darbs šobrīd raisa jautājumus: “Piemēram, ja runājam par šo komisiju, kas tagad vērtēs oligarhus, kuru vadīs cilvēks, kuram pašam ir publiski zināma saistība ar šiem oligarhiem, manuprāt, ir jāpieņem lēmums, un Mārtiņam Šicam no šīs komisijas jāatkāpjas. Tas būtu ļoti saprātīgi un pareizi. Ja tādas drosmes nav, tad parādīsies tādas, es teiktu, frakcijas vājuma pazīmes.”

Reģionu alianses valdes priekšsēdētājs Andrejs Ence atzīst, ka pārstāvju sapulcē otrdien pārrunās arī Saeimas deputātu darbu.

Kā stāsta Ence, Šics par lēmumu atbalstīt Sudrabu iepriekš nemaz nebija konsultējies ar partiju.

Arī Saeimas frakcijā tas iepriekš neesot pārrunāts, stāsta frakcijas deputāts Juris Viļums. Viņš gan uzsver, ka Šica balsojums frakciju nav sašķēlis: “Mums ir apņemšanās nostrādāt visus četrus gadus kopā. Protams, mēs uzklausām viens otra argumentāciju, un bieži vien mēs varam nepiekrist viens otram, bet tajā pašā laikā mēs esam pietiekami demokrātiska frakcija, kur katrs var savu viedokli pamatot.” Savukārt Bondara atkāpšanos Viļums komentē īsi, sakot, ka tā ir viņa brīva izvēle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt