Bojāgājušo skaits uz ceļiem sarūk par 20%; joprojām virs ES vidējā līmeņa

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Bojāgājušo skaits uz Latvijas ceļiem šogad samazinājies par 20%, informē Valsts policija. Līdz septembra vidum uz Latvijas ceļiem gājis bojā 91 cilvēks salīdzinājumā ar 110 pērn šajā laikā un 121 pirms diviem gadiem.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis uzlabojumus skaidro ar fotoradaru un policijas netrafareto automašīnu skaita pieaugumu un aktīvām drošības kampaņām. Tiesa gan, letālo satiksmes negadījumu skaits Latvijā joprojām ir virs Eiropas vidējā rādītāja.

"Uz doto brīdi samazinājums ir 20%. Tas ir bojā gājušo skaits, kā arī negadījumu skaits ar cietušajiem," saka Krapsis. "Es domāju, ka [tā cēlonis ir], ieviešot stacionāros fotoradarus, kuru ir 52 un kas strādās testa režīmā, kā arī netrafaretās policijas mašīnas, kas šobrīd ir 42. Tāpat policijas darbs ar citām atbildīgajām institūcijām šo rezultātu ir devis," saka Krapsis.

Policiju visvairāk satrauc tieši gājēju, riteņbraucēju un mopēdistu nereti vieglprātīgā attieksme pret savu drošību uz ceļa.

„Mēs apzināmies, ka līdz gada beigām vēl ir krietns laiks, un mēs patiešām esam satraukti,” saka Krapsis.

“Ja uz autovadītāju apziņu mums ir vieglāk iedarboties gan ar netrafaretajām policijas automašīnām, gan fotoradariem, tad diemžēl mazaizsargātie satiksmes dalībnieki ne vienmēr aizdomājas par drošību un ne vienmēr ievēro noteikumus – gan atstarojošās vestes, gan citus drošības pasākumus. Septembrī bija deviņi bojāgājušie, un astoņi no viņiem ir tieši mazaizsargātie satiksmes dalībnieki,” klāsta Krapsis.

Valsts policijas pārstāvis Normunds Krapsis par bojāgājušo skaitu uz ceļiem
00:00 / 00:54
Lejuplādēt

"Pirmkārt, jau gājēji," piekrīt Valsts policijas Satiksmes uzraudzības biroja vadītāja Vineta Mistre. "Gājēji tieši tādēļ, ka tos ir visgrūtāk uzrunāt, jo bieži šie cilvēki neskatās nedz televizoru, nedz klausās radio. Bieži viņiem var paiet garām informācija, kas izskan radio un TV. Kas tad mums atliek? Strādāt uz ceļa," norāda Mistre.

Līdz ar to policija ir apņēmusies vairāk strādāt ar gājējiem, velosipēdistiem un motorolleru vadītājiem, kas pārvietojas pa ceļiem un ceļu nomalēm tumšajā diennakts laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti