Dienas ziņas

Īpašuma strīdu dēļ draud sadedzināties

Dienas ziņas

Apšaudēs Vācijā nogalināti deviņi cilvēki

Aizliedz izmantot Tukuma sporta skolas šautuvi

Blakusesošas brūkošas ēkas dēļ aizliedz izmantot Tukuma Sporta skolas lielo šautuvi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Tukumā gandrīz pirms diviem gadiem par bīstamu tika atzīta daļa ēkas Melnezera ielā 1, tomēr domnieki tā arī nepieņēma lēmumu par ēkas remontēšanu vai nojaukšanu.  Tagad ''laika zobs'' darījis savu, un, baidoties, ka konstrukcija var uzkrist virsū blakus esošajam korpusam, pieņemts lēmums aizliegt izmantot tajā esošo Tukuma Sporta skolas lielo šautuvi.    

ĪSUMĀ:

  • Tukumā vēl 2018. gadā ēku Melnezera ielā 1 atzina par bīstamu.
  • Novada dome neizlēma, vai to remontēt vai nojaukt.
  • Tagad konstrukcijā parādījušās jaunas plaisas un ēka apdraud blakusesošo šautuvi.
  • Pašlaik Tukuma Sporta skolas šaušanas treniņi notiek tikai mazajā 10m šautuvē.
  • Tas nav pietiekami daudziem sportistiem. 
  • Tukuma skola plāno sadarboties ar Dobeli un vadāt audzēkņus uz Dobeles šautuvi.
  • Ar iespēju tikai divreiz nedēļā trenēties Dobelē treneris nav apmierināts.  
  • Dome plāno bojāto ēkas daļu aptuveni pusgada laikā nojaukt.
  • Pēc tam šautuve atkal varēšot droši darboties.
  • Cik izmaksās audzēkņu vadāšana uz Dobeli, vēl neesot zināms.

Ēkas daļu Tukumā, Melnezera ielā 1, kurā atradās dažādas biedrības, Būvniecības valsts kontroles birojs aizliedza ekspluatēt jau 2018. gada vasarā.

Aptuveni pusotra gada laikā novada dome tā arī nav izlēmusi, vai bīstamo ēkas daļu nojaukt vai ķerties pie remontdarbiem. Tagad konstatēts, ka bīstami atrasties ir arī blakus esošajā Tukuma Sporta skolas lielajā šautuvē, jo vizuālajā apsekošanā konstatēts, ka ''D'' korpusam parādījušās jaunas plaisas.

Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Eisaks (Latvijas Zemnieku savienība) stāstīja, ka apsekošanā konstatēts – “ja mēs kustināsim sienas, siena var brukt un skart pagrabstāvā izvietoto šautuvi”.

Viņš atzina, ka 2018. gadā, kad varēja lemt par  ''D'' korpusa stiprināšanu, viņš bija domes deputāts, “bet tajā laikā par to netika tik plaši diskutēts”.

Pašlaik treniņi notiek vien mazajā 10 metru šautuvē, kur var izmantot tikai pneimatiskos ieročus. Ar to pietiek, lai cilvēki ar īpašām vajadzībām, tostarp arī Margita Kanopka varētu trenēties sacensībām un censties sasniegt savu mērķi - pārstāvēt Latviju paraolimpiskajās spēlēs Tokijā.

Tomēr citiem sportistiem un audzēkņiem tas radīs pamatīgas neērtības.

“Ložu šaušanas šautuvi izmanto arī Policijas koledža. Viņiem aizsūtījām vēstuli par līguma apturēšanu. Ja būs nepieciešams programmas realizēšanai, mēs sadarbosimies ar Dobeles Sporta skolu un Dobeles šautuvi,” pastāstīja Tukuma Sporta skolas direktors Sergejs Kovaļovs.

Ar iespēju tikai divreiz nedēļā trenēties Dobelē gan īsti apmierināts nav ne treneris, ne sportisti, kuri pašlaik atrodas sacensībās Polijā.

“Nu, protams, ka nav pietiekami, jo mēs šautuvi izmantojam katru dienu. Tuvojas junioru čempionāts, tāpat Latvijas čempionāts būs, kur mēs gatavojamies [šaušanai] uz 25 un 50 metriem,” atzina šaušanas treneris Zigfrīds Markainis.

Šobrīd pašvaldība plāno bojāto ēkas daļu aptuveni pusgada laikā nojaukt, bet pēc tam šautuve atkal varēšot droši darboties. Cik izmaksās audzēkņu vadāšana uz Dobeli un vai būs iespējams kaimiņu šautuvi izmantot biežāk, gan vēl neesot zināms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti