«Bize vaļā» – podkāsts, kurā nedzirdēsit nogludināto un pareizo valodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Podkāsts, kurā nedzirdēsit mediju nogludināto un pareizo valodu, ir “Bize vaļā”. Tas ir viens no populārākajiem Latvijas podkāstiem. Tajā necenzētā valodā Edgars Bāliņš, Kārlis Liepiņš un Dāvis Freibergs runā par aktuālo savās un citu cilvēku dzīvēs. Bet vai augošā popularitāte “Bize vaļā” nedraud ar pašcenzūru?

Par to jautāju Dāvim Freibergam, kuram podkāstu veidošana ir ne tikai hobijs, bet arī maizes darbs.

«Bize vaļā» - podkāsts, kurā nedzirdēsit nogludināto un pareizo valodu
00:00 / 03:36
Lejuplādēt

– Viņi ir noklausījušies 20, 30 epizodes, ir sajūta, ka mūs pazīst, saprot mūsu “inside” jokus. Kā intraverti jūtas super, jo, klausoties savās mājās, viņiem ir sajūta, ka ir kopā ar mums, bet nav nekāds sociāls spiediens iesaistīties.

Vai kāds ir arī sūdzējies, ka esat apsmējuši vai ne tik labvēlīgā gaisotnē parādījuši?

– Ir bijuši, bet ļoti maz. Podkāstam ir tā burvība, ka, ja tev nepatīk un neinteresē, tad vienkārši vari neklausīties. Neviens stundu neklausīsies to, kas viņam nepatīk. Viens ir ieraudzīt soctīklos bildi, kas nepatīk, sadusmo. Bet pavisam kas cits – klausīties stundām ko nepatīkamu. Visticamāk, pirmajās 20 minūtēs saproti, ka nav priekš tevis, un izslēdz.

Man patīk brīvība, kas ir “Bize vaļā”. Bet vai jo vairāk jūs klausās, jo vairāk nav jādomā par to, ko runājat, vai neiestājas pašcenzūra?

– Par to pēdējā laikā esmu daudz domājis, un, manuprāt, podkāstiem ir iespējams kļūt pārāk lieliem, zaudēt savu formātu, jēgu. Un “Bizei” ir risks kādā brīdī izaugt pārāk lieliem, un ir iespēja, ka mūsu sākotnējā ideja tad pazustu. Ja mūs klausītos 100 000 cilvēku, tad būtu lietas, ko vairs nevarētu teikt. Nu, nevis nevarētu, bet būtu nevajadzīgi teikt. Jo sākotnējā iecere bija, ka podkāsts domāts nelielai domubiedru grupai. Palielinoties auditorijai, arī podkāsts mainās līdzi.

Nu, ja jutīsimies, ka mūsu publiskās epizodes ir apmeklētas vairāk, nekā paši ar to jūtamies ērti, tad liksim šo saturu aiz maksas sienas.

 

Dāvis Freibergs panākumus skaidroja ar to, ka cilvēki šajā laikā, kad internetā viss liekas neīsts un mākslīgs, podkāstos atrod to, kas viņiem liekas dzīvs un īsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti