Dienas ziņas

Diskutē par tautas sporta pārvaldību

Dienas ziņas

Ielas rekonstrukcija rada grūtības gājējiem

Nesakārtotas ēkas apdraud iedzīvotājus un degradē pilsētvidi

Bīstams grausts Cēsīs apdraud iedzīvotājus un degradē pilsētvidi

Pamesti, cilvēku drošībai bīstami un vidi degradējoši nami ir problēma, kas skar ne vienu vien pašvaldību. Cēsīs kādas trīsstāvu dzīvojamās mājas tehniskais stāvoklis ar katru gadu pasliktinās. Šogad tai piemērots bīstamas ēkas statuss. Ēka nav apdzīvota un apdraud kaimiņu mājas iedzīvotājus un garāmgājējus, jo daļa ārsienu apmetuma jau sākusi drupt. Īpašnieks sola namu sakārtot, taču nav skaidrs, cik ilgā laikā.

Trīsstāvu dzīvojamais nams Cēsīs, iepretim Vācu kapiem, jau vairākus mēnešus stāv tukšs - to novērojuši turpat sastaptie garāmgājēji, kas dzīvo šajā apvidū. “Nav zināms, kur dzīvo īpašnieks – Kanādā vai Austrālijā, vai kaut kur. Kad šeit bija pārvaldnieks, viņš pat neiegāja un neparunāja ar mani,” stāsta mājas pagalmā satiktā Valentīna, kas dzīvo blakus bīstamajam graustam.

Valentīna šeit dzīvo jau vairāk nekā 20 gadu un zina stāstīt, ka bīstamajā namā oficiāli dzīvojusi viena ģimene, taču jau vairākus mēnešus nams netiek apdzīvots. Arī māja, kurā dzīvo Valentīna, pieder tam pašam īpašniekam, taču nekādas ziņas par abu ēku atjaunošanu nav saņēmusi.

Mājas pārvaldnieks norādīja, ka ēkā pašlaik neviens nedzīvo un to plānots atjaunot, taču nesniedza konkrētu atbildi par to, kad to plānots paveikt.

Saskaņā ar Cēsu novada pašvaldības lēmumu šajā ēkā ir bīstami dzīvot. “Dotajā mirklī mums pašvaldībai ir oficiāls dokuments no arhitektu biroja, kurš pasaka, ka ēka ir bīstama un, visticamāk, ēka tuvākajā laikā ir jādemontē,” stāsta Cēsu novada pašvaldības administrācijas vadītājs Jānis Goba.

Kā norāda pašvaldības pārstāvis, ja īpašnieks ignorē uzaicinājumu sakārtot degradējošo ēku, tā ir tiesīga par 3% paaugstināt nekustamā īpašuma nodokļa likmi. Ja arī tad īpašums turpina apdraudēt iedzīvotāju veselību, pašvaldībā var lemt par ēkas piespiedu sakārtošanu. “Protams, vienkāršākais ir uzvilkt sietu un novērst bīstamību, bet pēdējo gadu laikā mēs piespiedu kārtā esam ēkas demontējuši,” stāsta Goba.

Lai lemtu par ēkas turpmāko nākotni, nākamnedēļ pašvaldībā uz degradēto namu komisijas sēdi aicināts arī bīstamās ēkas īpašnieks, kas iepriekš nav ieradies veselības problēmu dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti