Biškopji par gardāko šogad atzinuši LTV ēkas stropos ievākto liepziedu medu

Latvijas Biškopības biedrības (LBB) organizētajā Latvijas biškopju vasaras saietā aizvadītās nedēļas nogalē noskaidrots Latvijā gardākais medus šajā gadā, un šo titulu ieguvis uz Latvijas Televīzijas (LTV) ēkas terases izvietotajos bišu stropos ievāktais liepziedu medus, liecina LBB informācija.

Šis medus uzvarēja ar ievērojamu pārsvaru pār citiem. Medu ievākušas Anda Titorenko bites, kas uz Rīgu atvestas no Ikšķiles novada. Kā zināms, bišu dzīvi stropos uz LTV ēkas terases iespējams vērot sabiedrisko mediju portāla LSM.lv tiešraidē šeit.

Otro vietu ieguva Ventas krastos vāktais medus no Alitas Grugules bišu dravas Ventstpils novada, Vārves pagasta saimniecība "Bitnieki’’, bet trešo vietu – Rimanta Gaidamoviča dravā bišu ievāktais dažādu ziedu medus no Naukšēnu novada.

Šogad konkursā piedalījās kopumā 45 medus paraugi. 

Citā konkursā Latvijas biškopju saietā vērtēta "Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2017". 

Par labāko atzīta Ikšķiles novada LPKS "Medotava" medus etiķete. Otro vietu konkursā ieguva Igors Ignatjevs no Kārķu novada par interesantu un gaumīgu medus burciņas noformējumu, kā materiālu izmantojot korķi. Trešo vietu ieguva Jānis Vainovskis no Brocēnu novada SIA "Meduspils" par medus salmiņu noformējumu.

Etiķešu konkursā piedalījās 24 biškopji.

LBB biškopju vasaras saiets šogad risinājās Pierīgā – "JIP Mārupīte".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti