Bīskape Jāna Jēruma-Grīnberga: No bēgļiem nav jābaidās

Anglikāņu baznīcas Svētā Pestītāja draudze Rīgā izplatījusi paziņojumu, kurā pausts atbalsts bēgļu uzņemšanai. Telefonintervijā Latvijas Televīzijai draudzes mācītāja bīskape emeritus Jāna Jēruma-Grīnberga norāda, ka ar šo paziņojumu draudze gribējusi tautai pavēstīt, ka no bēgļiem nav jābaidās.

„Katrā ziņā tās lietas, ko mēs esam visi esam lasījuši presē un komentāri internetā ļoti bieži ir dziļi neinformēti un nesaprotoši. Daudz kas bieži vien, es domāju, pat absolūti neapzināti ir vienkārši rasistiski,” norāda Jēruma-Grīnberga.

Sv. Pestītāja draudzes mācītāja stāsta, ka tie cilvēki, kuri ir strādājuši ar bēgļiem, zina, ka runas par bēgļu netīrību, slinkumu un pabalstu tīkošanu neatbilst patiesībai.

„Bieži vien bēgļi tieši ir tie, kas grib strādāt, kas grib izglītoties un veidot labāku dzīvi sev un savai ģimenei,” stāsta Jēruma-Grīnberga. „Jā, mēs gribam pateikt tautai, ka nav jābaidās no šiem cilvēkiem.”

Dokumenti

Anglikāņu baznīcas Svētā Pestītāja draudzes paziņojums par bēgļu uzņemšanu Latvijā

Lejuplādēt

490.78 KB

Sv. Pestītāja anglikāņu draudzes paziņojumā teikts, ka  tā atbalsta „Latvijas valdības mēģinājumus uzņemt mazu daļiņu tos, kuri izbēguši kara šausmas un vajāšanas savās mājās”.

„Saujiņa iebraucēju mūsu valstī nekādā veidā neapdraud mūsu dzīvesveidu vai latvisko identitāti. Tieši otrādi - to var uzlūkot kā iespēju sniegt palīdzīgu roku un izrādīt dziedējošu viesmīlību cilvēkiem, kuri ir cietuši no neizsakāmi traumatiskas pieredzes. Ar mūsu palīdzību un iedrošinājumu šie jaunpienācēji var kļūt par produktīviem mūsu sabiedrības locekļiem, kuri būs pateicīgi par dāvāto iespēju dzīvot mierā un drošībā,” teikts vēstulē.

Tāpat Sv. Pestītāja anglikāņu draudze iebilst „pret mēģinājumiem radīt nemieru un neiecietību pret bēgļu ierašanos Latvijā”. „Labākajā gadījumā šādus mēģinājumus var vērtēt kā pārpratumus, bet sliktākajā - kā manipulatīvu un rasistisku rīcību,” uzsvērts vēstulē.

Paziņojuma beigās draudze apņemas „sniegt kristīgu viesmīlību visiem, kas to meklē, un silti uzņemt visus atstumtos un vajātos, gan latviešus, gan sveštautiešus, kuri pie mums meklē palīdzību, draudzību un patvērumu - kā mēs to Latvijā jau darām 197 gadus”.

Starp četriem punktiem, ko Sv Pestītāja anglikāņu draudze apņemas, ir arī pausta gatavība „meklēt iespējas kopā ar citām Latvijas baznīcām nodrošināt praktisku palīdzību un atbalstu bēgļiem un patvēruma meklētājiem un palīdzēt bēgļiem un patvēruma meklētājiem iejusties Latvijas sabiedrībā”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti