Dienas ziņas

Madonā atklāj kopienas dienas centru

Dienas ziņas

Ēku atjaunošanai jāmeklē jauns finansējums

Simbolisks futbola mačs cīņai pret birokrātiju

Birokrātijas drupināšanu sāk ar simbolisku futbola spēli

“Piespēlē vienreiz, trāpi vienmēr!” – ar šādu devīzi Valsts kanceleja aicināja valsts pārvaldes un dažādu uzņēmumu pārstāvjus uz draudzīgu futbola maču. Spēles mērķis – aktualizēt cīņu pret lielo administratīvo slogu iestāžu un uzņēmumu ikdienā.

Futbola laukuma vidū pulcējas divas komandas – viena zilos, otra sarkanos kreklos tērpta. Lai arī krāsas norāda uz komandu sadalījumu, šoreiz sastāvs ir jaukts – katrā komandā gan valsts pārvaldes, gan uzņēmumu pārstāvji. Tas simbolizē sadarbību.

“Futbola spēle ir simbolisks sākums kampaņai, kā kopā mazināt administratīvo slogu valsts pārvaldē. Mēs aicinām iedzīvotājus, uzņēmējus aktīvi ziņot par problēmām, kur viņi saskaras ar šo birokrātiju,” saka Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Spēlei ir īpašs noteikums – piespēli nedrīkst padot atpakaļ tam, no kura tā saņemta, drīkst piespēlēt tikai uz priekšu nākamajam pēc principa – piespēlē vienreiz. To kampaņas autori vēlas pielāgot arī valsts pārvaldes darbā. “Šī kampaņa ir veltīta principam “tikai vienreiz” – ja jūs esat jau vienreiz iesniedzis kādu informāciju valsts pārvaldes iestādē, pašvaldībai vai tā jau ir valsts rīcībā, tad otrreiz šo informāciju neprasām,” norāda Citskovskis.

Spēlētāji ar prieku piedalās un atzinīgi novērtē kampaņas ideju – mazināt neefektīvu valsts iestāžu darbu, lai tās būtu pieejamākas un neatņemtu iedzīvotājiem laiku. “Spēles mērķis nav gūt uzvaru, tās mērķis ir vairāk sadarboties uzņēmējiem kopā ar valsts pārvaldi. To var lieliski arī šeit redzēt – arī komandas ir sajauktas. Nav tā, ka uzņēmēji ir pret valsts pārvaldi,” bilst Lauku atbalsta dienesta pārstāvis Rinalds Vācers.

Savi novērojumi ir arī LMT viceprezidentam Alfam Janevicam. “Spēle, kur mēs satiekam cilvēkus, kurus dažus pazīstam jau iepriekš, dažus ne. Satuvināmies ar uzņēmumiem, ar valsts iestādēm. Tikai un vienīgi pozitīva nozīme,” saka Janevics.

Tiesneša lomā pirmo reizi iejutās Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs, un, kā kārtīgā futbola spēlē, klāt bija arī komentētājs Anatolijs Kreipāns. Tribīnēs - atbalstītāji.

Kaut arī spēle beidzās ar rezultātu 5:1 sarkano kreklu komandas labā, kopumā futbola laukumā visas spēles garumā valdīja draudzīga atmosfēra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti