BIOR zušu mazuļus iegādāsies par 307,6 tūkstošiem eiro

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts „BIOR” šogad stikla zušu iegādei tērēs 307,6 tūkstošus eiro un izlaišanai Latvijas ūdenstilpēs – 6,6 tūkstošus eiro.

Institūtā informēja, ka iepirkuma komisija nolēmusi piešķirt līguma slēgšanas tiesības Lielbritānijas uzņēmumam „UK Glass eels”. Tā piedāvātā cena esot atbilstoša pērnā gada zvejas sezonas vidējai cenai.

Viena stikla zuša cena būs 0,2219 eiro. Kopējā iepirkuma un piegādes cena uz Latviju - 307 590 eiro.

Savukārt stikla zušu izlaišanas tiesības Latvijas ūdenstilpēs komisija piešķir Latvijas uzņēmumam IK „Saiva 1”, kura piedāvātā cena 6600 eiro ir nedaudz zemāka par tirgus izpētē konstatēto. 

Jau ziņots, pēc skandāla par dārgo zušu mazuļu iegādi atlūgumus iesniegusi atbildīgā zinātniskā institūta BIOR vadība - zinātniskās padomes priekšsēdētājs Vadims Bartkevičs un arī direktors Rafaels Joffe.

Arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sācis pārbaudi par amatpersonu iespējamajām prettiesiskajām darbībām "Bior".

"Bior" konkursu zušu mazuļu iegādei Eiropas fondu līdzfinansētā projektā organizēja divās kārtās. Lai arī tas bija samērā liels Eiropas mēroga iepirkums, atsaucība nebija liela, un abās reizēs uzvarēja čehu kompānija. Vēlāk auditā atklājies, ka par zušu mazuļiem maksāts četras līdz piecas reizes dārgāk nekā citviet.

Sākotnēji kopējais zušu mazuļu iepirkums pārsniedza 700 000 latu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti