«Bior» stikla zušu iepirkuma lietā lūdz sākt kriminālvajāšanu pret trim personām

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) otrdien rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret trīs personām par krāpšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, vēsta birojs.

Patlaban ir nosūtīti materiāli Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai. Tajos ir rosināta kriminālvajāšana pret divām personām par krāpšanu un vienu personu par krāpšanas atbalstīšanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Minētais kriminālprocess tika izdalīts no 2013.gada 15.martā uzsāktā kriminālprocesa par Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" amatpersonu iespējamu ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu saistībā ar 2011. un 2012.gada iepirkumiem par stikla zušu piegādi un to ielaišanu Latvijas upēs un ezeros.

Izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka personas veikušas noziedzīgus nodarījumus - krāpšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos personu grupā pēc iepriekšējās vienošanās, par ko atbildību paredz Krimināllikums un atbalstīšanu, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, par ko arī paredzēta atbildība Krimināllikumā.

Tomēr KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Jau ziņots, ka pēc skandāla par dārgo zušu mazuļu iegādi atlūgumus iesniedza atbildīgā zinātniskā institūta BIOR vadība - zinātniskās padomes priekšsēdētājs Vadims Bartkevičs un arī direktors Rafaels Joffe. KNAB sāka pārbaudi par amatpersonu iespējamajām prettiesiskajām darbībām "Bior".

"Bior" konkursu zušu mazuļu iegādei Eiropas fondu līdzfinansētā projektā organizēja divās kārtās. Lai arī tas bija samērā liels Eiropas mēroga iepirkums, atsaucība nebija liela, un abās reizēs uzvarēja čehu kompānija. Vēlāk auditā atklājies, ka par zušu mazuļiem maksāts četras līdz piecas reizes dārgāk nekā citviet.

Sākotnēji kopējais zušu mazuļu iepirkums pārsniedza 700 000 latu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti