Viņš atzina, ka traucējumi tīklos radiofrekvenču diapazonā ir diezgan parasta parādība, kas dažādās vietās rodas laiku pa laikam. Ar traucējumu izcelsmes avota un struktūru noteikšanu nodarbojas valsts AS "Elektroniskie sakari", kas arī šajā gadījumā informēti par traucējumiem Kurzemes bāzes stacijās.
""Elektroniskie sakari" veica mērījumus, un tika konstatēts, ka eksistē traucējumu avots 900 megahercu diapazonā kaut kur jūrā. Tas ir viss, ko varēja identificēt," teica LMT prezidents. "Mēs nevaram pateikt, vai tas bija ar mērķi vai ne, bet tāds fakts bija un acīmredzami tam ir jāpievērš uzmanība."
Pēc Bindes sacītā, tīša uzbrukuma gadījumā traucējumi var būt kādā konkrētā frekvenču diapazonā, bet ne absolūti visās frekvencēs, jo tad tiktu paralizēts arī pats uzbrucējs.
"Tas nozīmē, ka šāda sakaru diversifikācija un sakaru kanālu diversifikācija ir tā, kas var nodrošināt zināmu drošību, (..) un tas mums valstī ir, jo eksistē gan valsts, gan bruņoto spēku sakaru sistēmas," sacīja Binde.
Aģentūra LETA vēstīja, ka neilgi pirms militārajām mācībām "Zapad 2017" Kurzemē bija negaidīti traucējumi mobilo sakaru tīklos.
Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību "Zapad'' aktīvā fāze ilga no 14. līdz 20.septembrim.