Bijušo tiesu izpildītāju policija tur aizdomās par dokumentu slēpšanu

Valsts policija tur aizdomās kādu bijušo tiesu izpildītāju, kurš pēc amata atstāšanas kavējis savā rīcībā esošo izpildu lietu nodošanu nākamajam tiesu izpildītājam un līdz ar to arī sekmīgu šo lietu vešanu. Ar šādu rīcību bijusī amatpersona būtībā paralizējusi darbu pie šīm izpildu lietām, radot būtisku kaitējumu ar likumu aizsargātām personu interesēm.

Kā informēja Valsts policijā, izmeklēšana kriminālprocesā sākta 2016.gadā, kad Valsts policijas rīcībā nonāca informācija par kādu tiesu izpildītāju, kurš pēc tam, kad tika atcelts no amata, iespējams, personīgu motīvu vadīts, aptuveni mēneša garumā kavējis savā pārziņā esošo lietu un dokumentu nodošanu citam kolēģim.

Amatpersonas pārziņā bija vairāk nekā 26 tūkstoši izpildu lietas, no kurām teju 20 tūkstoši izpildu lietas bija aktīvas jeb tādas, kurās amata darbības bija jāturpina veikt. Noteiktajā termiņā nenododot aktīvās izpildu lietas un tādējādi kavējot šo lietu faktisku pārņemšanu un virzību, bijusī amatpersona radījusi būtisku kaitējumu ar likumu aizsargātām personu interesēm, norāda policijā.

Izmeklēšanas laikā konstatēts, ka personai bija faktiska iespēja izpildīt savu pienākumu – nodot izpildu lietas, taču tas ilgstoši netika darīts.

Brīdī, kad Valsts policija uzsāka izmeklēšanu, bija zināms, ka lielāko daļu no izpildu lietām persona ar būtisku kavēšanos ir nodevusi, taču ne visas izpildu lietas. Lai atgūtu trūkstošās lietas, tika īstenotas septiņas kratīšanas, kas rezultējās ar atsevišķu ar izpildu lietām saistītu dokumentu atgūšanu, bet ne ar trūkstošo izpildu lietu atgūšanu.

Pēc inventarizācijas pabeigšanas tika konstatēts, ka kopumā iztrūkst 23 aktīvas izpildu lietas, 74 neaktīvas izpildu lietas, kā arī četri izpildu dokumenti.

Izmeklētais noziedzīgais nodarījums kvalificēts saskaņā ar Krimināllikuma 274. panta otro daļu, konstatējot, ka ir notikusi dokumentu, kas piešķir tiesības un atbrīvo no pienākumiem, slēpšana, nodarot būtisku kaitējumu. Ja tiks pierādīta personas vaina, bijušo tiesu izpildītāju var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Šī gada jūnija izskaņā kriminālprocess nodots Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti