De Facto

Līdz šim lauku reģioniem atvēlētie līdzekļi tiek lielajām piejūras pilsētām

De Facto

Krāšņā dzīve par minimālo algu

Bijušo tiesnesi Bērziņu vairs neapsūdz kukuļņemšanā no uzņēmēja Gulami

Bijušo tiesnesi Bērziņu netiesās par kukuļņemšanu, bet par kukuļa piesavināšanos

Bijusī Rīgas apgabaltiesas tiesnese Iveta Bērziņa vairs netiek apsūdzēta par kukuļņemšanu, bet par kukuļa piesavināšanos, kas viņai notiesāšanas gadījumā nozīmēs maigāku sodu, svētdien ziņo LTV raidījums “de facto”. 

Bērziņa un kukuļdošanā apsūdzētais uzņēmējs Gulams Mohammads Gulami varētu būt atzinuši vainu, ziņo “de facto”.

Pirmdien tiesa plāno skatīt kukuļošanas lietu rakstveida procesā. Tiesā “de facto” skaidroja – tiks skatīta apsūdzēto vienošanās par sodu. Likums ļauj, ja visi apsūdzētie atzīst savu vainu, vienoties par sodu ar prokuroru vēl pirms tiesas. Kādi varētu būt sodi, prokuratūra neatklāj.

Tas liek secināt, ka Gulami, kurš iepriekš vispār noliedza pazīšanos ar Bērziņu, tomēr varētu būt atzinis vainu noziegumā.

“Kad jūs kļūsiet cilvēcīgi, kad visu atspoguļosiet taisnīgi un neatkarīgi, tad es varu uz jūsu jautājumiem atbildēt,” telefonsarunā sacīja Gulami, atsakoties atbildēt, vai ir panākta vienošanās.

Pirms dažiem gadiem Gulami vienā no sarunām ar “de facto” noliedza, ka būtu devis kukuli tiesnesei Bērziņai. “Es viņu nezinu un ne reizi neesmu redzējis. Tas, ko prese saka - dzeltenā, jūs - tās ir blēņas, tas ir netīri. Nav saprotams, kāpēc tā notiek,” toreiz sacīja uzņēmējs.

Gulami un tiesnesi Ivetu Bērziņu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizturēja pirms diviem gadiem. Tiesas lēmumu par kratīšanas izdarīšanu pie Gulami publicēja portāls pietiek.com. No tā izriet, ka Gulami, iespējams, vairākas reizes deva kukuļus, izmantojot par starpnieci bijušo prokurori Irinu Bogdanovu, lai panāktu labvēlīgus lēmumus civillietās, kurās iesaistīti ar viņu saistīti uzņēmumi.

Kukuļa došanā Gulami tiek vainots jau no lietas pirmsākumiem, turpretim nu jau bijusī tiesnese Bērziņa varētu saņemt maigāku sodu. Vēl šī gada sākumā prokuratūra apstiprināja - Bērziņai celta un izsniegta apsūdzība par kukuļņemšanu. Taču tagad kukuļņemšanas pants atmests. Tiesnesi apsūdz par kukuļa piesavināšanos – tas nozīmē, ka Bērziņa nav bijusi Gulami it kā dotā kukuļa adresāts, bet piesavinājusies kādam citam domātu naudu.

Par kukuļņemšanu Bērziņu kā tiesnesi varētu sodīt ar trim līdz 11 gadiem cietumā. Taču par kukuļa piesavināšanos - maksimālais ir trīs gadi, bet tas var būt arī naudas sods vai piespiedu darbs.   

Prokuratūrā “de facto” skaidroja, ka krimināllieta daļā par kukuļņemšanu pret Bērziņu ir izbeigta pierādījumu trūkuma dēļ.

Prokuratūrā atteica “de facto” interviju par minēto procesu, kamēr tiesa nav pieņēmusi lēmumu. Taču saskaņā ar prokuratūras atbildēm Gulami oponenta, uzbeku uzņēmēja pārstāvim Uldim Skudram, bijusī tiesnese Bērziņa tiek apsūdzēta par kukuļa piesavināšanos saistībā ar lietu, ko skatīja cits tiesnesis citā tiesā - Rīgas Centra rajona tiesas tiesnesis Imants Dzenis.

2013.gada vasarā Dzenis pieņēma lēmumu, kas ļāva Gulami ģimenei turpināt saimniekot Vecrīgas viesnīcā “Garden Palace”, kurā, pēc uzņēmēja Skudras teiktā, Gulami nostiprinājies noziedzīgām metodēm.   

Vaicāts, vai bijis Bērziņas piesavinātā kukuļa gala adresāts, Dzenis atbild: “Esmu liecinieks un esmu parakstījies par informācijas neizpaušanu. (..) Es ar tiesnesi Bērziņu neesmu pazīstams. Zinu, ka tāda tiesnese bija. Bet man liekas, ka es jau tagad sāku pārkāpt savu parakstu.”

Dīvaini, ka tiesneša Dzeņa skatītā lieta otrajā instancē nonāca arī līdz tiesnesei Bērziņai. Taču, neraugoties uz to, prokuratūra neuzskata, ka Gulami, iespējams, kukuļojis tieši Bērziņu.

Pret Dzeni nebija pietiekami pierādījumi, ka viņš būtu zinājis par Gulami un Bērziņas vienošanos.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt