Bijušo policisti soda ar piespiedu darbu par bezdarbību mazā Ivana meklēšanā

Bijusī Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes darbiniece, kura tika apsūdzēta par bezdarbību pērn mežā pie Liepājas bojā gājušā piecgadnieka Ivana Berladina meklēšanas laikā, sodīta ar piespiedu darbu, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Bijušajai policistei tiesas priekšā nebūs jāstājas, jo 24.aprīlī Kurzemes tiesas apgabala prokuratūras prokurors ir pieņēmis prokurora priekšrakstu par sodu bijušajai VP amatpersonai, kura saņemto informāciju par Ivana iespējamo atrašanās vietu nebija nodevusi tālāk amatpersonām, kuras īstenoja zēna meklēšanu.

"Izvērtējot lietas materiālus un apstākļus, kā arī to, ka bijusī policiste savu vainu izdarītajā ir atzinusi un to nožēlo", prokurors ir pieņēmis prokurora priekšrakstu par sodu, piemērojot apsūdzētajai piespiedu darba stundas. Prokuratūrā neatklāja, ar cik piespiedu darba stundām bijusī policiste sodīta, vien norāda, ka

"piemērots maksimālais piespiedu darba stundu skaits, kāds bija iespējams".

KONTEKSTS:

2017.gada jūlijā Liepājā no no sava dzīvokļa izgāja piecus gadus vecais Ivans Berladins un mājās neatgriezās. Viņa māte apgalvoja, ka šī bijusi pirmā reize, kad Ivans viens aizgājis no mājām. Desmit dienas pēc pazušanas zēns atrasts bez dzīvības pazīmēm Dubeņos meža masīvā. Apstiprinājusies policijas versija par to, ka bērns varētu būt apmaldījies un klīdis viens.

Vēlāk par bezdarbību zēna meklēšanā no dienesta Valsts policijā tika atbrīvota kāda policijas darbiniece, kura strādāja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Operatīvās vadības nodaļā. Policijas darbiniece bija palaidusi garām informāciju, ka mazais zēns nākamajā dienā pēc pazušanas redzēts Dubeņu ciemā.

Iekšējās drošības birojs lūdza apsūdzēt policisti par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti