Bijušie Rīgas mēri: galvaspilsētā notiekošais neliecina par labu pārvaldību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rīgas domē nav kārtīgas pozīcijas un opozīcijas, pašvaldībā pēdējos desmit gadus bijis autoratīvs vadības stils, bet deputāti strādā tā, it kā jau būtu atlaisti, uzskata Latvijas Radio aptaujātie Rīgas mēri. Kopumā bijušie Rīgas domes priekšsēdētāji atzīst, ka notiekošais neliecina par labu pārvaldību.

Bijušie Rīgas mēri: galvaspilsētā notiekošais neliecina par labu pārvaldību
00:00 / 03:30
Lejuplādēt

Šobrīd Rīgas domē nav kārtīgas pozīcijas un opozīcijas. Notiekošais Rīgas domē ir veidojies ilgā laika posmā. Tā uzskata Rīgas mērs laikā no 2007. līdz 2009. gadam, šobrīd Nacionālās apvienības biedrs Jānis Birks.

"Tās ir arī sekas ļoti autoritāram vadības stilam, kas ir bijis visus šos desmit gadus. Šobrīd šie cilvēki, kas ir, viņi nav arī personības, izņemot atsevišķus cilvēkus. Manā skatījumā nav perspektīvas šim sasaukumam. Pirmām kārtām jau visi skandāli, kas ir izvērtušies Rīgas domē, ir atstājuši visnotaļ paliekošu simbolu. Tā ir sasista sile, ūdens izlijis ārā un jādomā, kā aizdrūvēt tos caurumus un kā iepildīt jaunu ūdeni iekšā," pauž Birks.

Rīgas domi laikā no 1997. gada līdz 2000. gadam vadīja tolaik partijas "Latvijas ceļš" biedrs - šobrīd bezpartejiskais Andris Bērziņš. Viņš uzskata, ka šobrīd dome strādā tā, it kā jau būtu atlaista, nesaprotot, ka galvenais šobrīd ir pieņemt budžetu. Viņš gan uzskata, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) nebūtu jāiejaucas šajā procesā.

"Baidos, ka tieša administratīvā iejaukšanās no malas tur neko īpaši labu nedos. Ieliks tur kaut kādu pārvaldnieku, kuram uzticēs kaut ko pārvaldīt, kas tur būs? Tur ir pietiekoši daudz diskutablu jautājumu. Pārvaldnieks apstiprinās budžetu? Kā tas būs? Tur tiks radīta tāda iespēja, ka visi, kas tiks savēlēti, varēs ķert ar abām rokām pie galvas un stāstīt: "vai, ko tas administrators tur ievēlēja. Kas tas par cilvēku, kuru [pašvaldību ministrs Juris] Pūce tur ielika," saka Bērziņš.

Šobrīd bezpartejiskais Māris Purgailis Rīgas domi vadīja laikā no 1994. līdz 1997. gadam. Viņš gan ir pilnīgi pārliecināts, ka situācijas risinājumā jāiesaista VARAM.

"Obligāti, jo te jau vairs nav risinājumu domes iekšienē. Nopietnu lēmumu pieņemšana ir apdraudēta. Es nezinu, ko viņi tur izdarīs ar budžetu, varbūt kaut kā pieņems, bet ar kādu mērķi. Kas tad būs tie cilvēki, kas noteiks to stratēģiju? Pašlaik nav skaidrs - šie stratēģiskie jautājumi, infrastruktūra ir ļoti ielaista, nerunājot par atkritumu izvešanu un citām lietām. Tas ir ļoti būtiski, un es domāju, ka nākamajam, kas būs pie varas Rīgā, tas būs ļoti grūti, jo būs gandrīz kā 90. gados, kad katru dienu ir jāpieņem nepopulāri lēmumi, lai izkļūtu no šīs bedres," uzskata Purgailis.

Andris Ārgalis pie Rīgas domes stūres atradās no 2000. līdz 2001. gadam. Viņš uzsver – notiekošais Rīgas domē pats par sevi nav nekas tik traks. Lielākā problēma – peripetijas novirza mediju uzmanību no patiesi būtiskām lietām, piemēram, jautājuma par konsultantiem "Rīgas satiksmē".

"Visi mediji Latvijā neatkarīgi no tā, cik viņi ir atalgoti, praktiski ir iekrituši uz tādu viņu izstrādāto taktiku - "runājam par nestabilu politisko situāciju Rīgas domē, bet aizmirstam par tām mežonīgajām zādzībām, korupcijām, konsultantiem, mākslīgi radītām darbavietām", " norāda Ārgalis.

Turpinoties mainīgajiem procesiem Rīgas domē, vakar ārkārtas sēdē no amatiem tika atstādināti Rīgas vicemēri Anna Vladova no "Saskaņas" un deputātu bloka "Rīgai!” pārstāvis Druvis Kleins, bet vēl gaidāms arī balsojums par mēra Oļega Burova no "Gods kalpot Rīgai" atstādināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti