Bijusī VID izmeklētāja Lūre: Pretdarbojos tiešo vadītāju norādījumiem

Bijusī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izmeklētāja Inita Lūre, kuru pašu tur aizdomās kukuļa pieprasīšanas lietā, pirms dažām nedēļām nāca klajā ar smagiem apvainojumiem, paziņojot, ka viņa savulaik ietekmēta, izmeklējot publicista Lato Lapsas un viņa brāļa Endo Lapsas kriminālprocesu par iespējumu izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Publicējam pilnu raidījuma "De facto" interviju ar Initu Lūri.

Viņa intervijā "De facto" pauda uzskatu, ka izmeklēšana 2020. gada rudenī sākta pamatoti. Taču viņas priekšniecības mērķis neesot bijis atklāt noziedzīgu nodarījumu, bet "ierādīt vietu cilvēkiem".

Lūre nav uzrādījusi pierādījumus, kas apliecinātu neatļautu spiedienu no VID Nodokļu un muitas policijas priekšnieka vietnieces Kristīnes Prusakas-Brinkmanes puses. Vairākas detaļas Lūres teiktajā ir pretrunā citu sacītajam. Lūres teikto tagad pārbauda Valsts drošības dienests.

Nevēloties atklāt izmeklēšanas noslēpumus, Lūre intervijā neatbild uz papildjautājumiem par izmeklēšanu.

Brāļi Lapsas uzreiz izmantoja Lūres apgalvojumus, lai diskreditētu pret viņiem sāktā kriminālprocesa izmeklēšanu. Viņi pauž, ka lieta ir "safabricēta" un ir kāda "pasūtījums".

Vienā no kriminālprocesa epizodēm izmeklēšana virzās uz priekšu. Endo Lapsam izvirzīta apsūdzība par viņa vadītā uzņēmuma "Arsan" izvairīšanos no nodokļu nomaksas 107 141,62 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti