Labrīt

Rakstniecības un mūzikas muzejā atklās dzejnieka Linarda Tauna simtgadei veltītu izstādi

Labrīt

Šogad 139 skolotāji sodīti par latviešu valodas neprašanu

Ilze Viņķele: Par veselības nozares attīstību neviens negrib uzņemties politisko atbildību

Bijusī veselības ministre Viņķele: Lai tiktu galā ar nozari, ministra amatā vajadzīgs politisks smagsvars

Lai tiktu galā ar veselības un nozari un spētu to reformēt, veselības ministra amatā ir jābūt personai, kas ir "politikas smagsvars". Šādu viedokli Latvijas Radio intervijā pauda bijusī veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!").

Skaidrojot, kāpēc, veidojot nākamo valdību, neviens no politiskajiem spēkiem nevēlas uzņemties politisko atbildību par šīs nozares tālāko attīstību, Viņķele norādīja, ka Veselības ministrija vienmēr ir bijusi "pabērna lomā".

Viņķele atzina, ka tā ir vissmagākā ministrija, jo šīs ministrijas vadītājs vistiešāk atbild par cilvēku veselību un dzīvību, tāpat arī mediķi ir konservatīvi un nebūt nav tendēti uz pārmaiņām. Viņa uzskata, ka daudz ko nozarē varētu izdarīt, ja ministrijas vadībā ieliktu politisko smagsvaru, ar ko rēķinātos gan nozare, gan arī koalīcijas partneri. 

""Apvienotais saraksts" ļoti labi apzinās, ka ņemt šo ministriju ir faktiski suicidāli, ja nav kaut kādas garantijas, ka premjers un finanšu ministrs nespēlēs futbolu, bet sadarbosies. Šādas garantijas neviens nav gatavs sniegt. Apzinoties riskus politiskajai organizācijai un apzinoties nespēju sniegt rezultātus bez šīm garantijām, politiskajai organizācijai tas liek būt ārkārtīgi piesardzīgai," sacīja Viņķele.

Bijušās ministres ieskatā, ja "Apvienotais saraksts", uzņemoties vadīt Veselības ministriju, vēlas gan izdarīt darbus, gan pozitīvi ietekmēt nozari, tad viņiem būtu ministra amatā jāvirza Māra Kučinska ("Apvienotais saraksts") "mēroga cilvēks". 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti