Bijusī prokurore Loze atrasta mirusi; iespējamais slepkava aizturēts

Bijusī totalitāro režīmu noziegumu izmeklēšanas prokurore Biruta Loze atrasta nogalināta, un iespējamais slepkava aizturēts, informē Valsts policijā. Galvenā policijas versija ir, ka slepkavība notikusi mantkārīgā nolūkā.

Valsts policija par Birutas Lozes slepkavībuZane Mače
  Šā gada 13.aprīlī Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki atrada iepriekš meklēšanā izsludināto Lozi mirušu ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ir aizturēts 1967.gadā dzimis vīrietis, kuram tiesa piemērojusi drošības līdzekli - apcietinājumu.

  Vīrieti policijas darbinieki aizturēja 11.aprīlī. Viņš bijis pazīstams ar Birutu Lozi un iepriekš nav sodīts. Turpinot izmeklēšanu un veicot apjomīgus operatīvos pasākumus un speciālās izmeklēšanas darbības, jau pēc divām dienām, 13.aprīlī, likumsargi atrada Lozes līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Līķis bija aprakts Saulkrastu novadā, kāpu zonā.

  Šī gada 15.martā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Olaines iecirknī tika saņemts iesniegums par to, ka 1932. gadā dzimusī Biruta Loze laikā posmā no 13.marta plkst.21 līdz 14.marta plkst.9.30 izgājusi no savas dzīvesvietas un bezvēsts pazudusi.

  Aptuveni pēc nedēļas kriminālprocess par Lozes pazušanu tika nodots Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes lietvedībā tālākai izmeklēšanai. Izmeklēšanas laikā tika izvirzītas un pārbaudītas vairākas versijas, veikto izmeklēšanas un operatīvo darbību rezultātā tika noskaidrota aizdomās turētā persona, kā arī iespējamais nozieguma motīvs.

  Šobrīd turpinās izmeklēšana noziedzīga nodarījuma apstākļu noskaidrošanai.

  Pret aizdomās turēto vīrieti ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 117. panta 9. punkta – par slepkavību, ja tā izdarīta mantkārīgā nolūkā. Par šādu noziegumu likumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

  Aizdomās turētajam vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums.

   

    

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti