Bijusī docente Mičule uzvar LLU strīdā par atalgojuma samazināšanu

Rīgas apgabaltiesa pilnībā apmierinājusi Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicības fakultātes bijušās docentes Gundegas Mičules prasību pret LLU vadību saistībā ar atalgojuma samazināšanu un atbrīvošanu no ieņemamā amata, Latvijas Radio stāstīja reģionālā laikraksta "Zemgales Ziņas" galvenā redaktore Agnese Leiburga.

Reģionālā laikraksta "Zemgales Ziņas" galvenā redaktore Agnese Leiburga
00:00 / 00:00
Lejuplādēt
Pirms pāris gadiem pēc atteikšanās parakstīt grozīto darba līgumu LLU rektore Irina Pilvere atbrīvoja LLU Veterinārmedicības fakultātes docenti Mičuli no ieņemamā amata. 2017. gada rudenī Pilveres piedāvātie darba līguma grozījumi paredzēja par vairāk nekā uz pusi samazināt Mičules atalgojumu. Pirmās instances tiesa – Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa – Mičules prasību neapmierināja, bet tagad otrās instances tiesa – Rīgas apgabaltiesa – bijušās docentes prasību pilnībā apmierinājusi.

 

Mičule gan prasību daļā par atjaunošanu darbā LLU Veterinārmedicības fakultātē vairs neuztur, jo pēc atbrīvošanas no darba LLU atradusi citu darbu, taču gandarījums par savas taisnības atzīšanu viņai esot liels.

Strīds sākās ar to, ka docente atteicās pieņemt darba līguma grozījumus un mācību gada vidū faktiski tika atbrīvota no darba. Toreiz tas izraisīja zināmu ažiotāžu Jelgavā, un par notikušo bija šokēts arī LLU Veterinārmedicības fakultātes toreizējais dekāns Ilmārs Dūrītis, kurš docenti raksturoja par Latvijā zinošāko speciālisti Eiropas Savienības likumos un tirgzinībās, kas saistās tieši ar pārtikas drošību.

Docente nesamierinājās ar LLU vadības piedāvātajiem grozījumiem darba līgumā. Par 15 kontaktstundām darbam ar studentiem nedēļā docente saņemtu vien 379 eiro pirms nodokļu samaksas.

Viņas galvenais arguments toreiz bija – augstskolas mācībspēkiem LLU netiek apmaksāts zinātniskais, metodiskais un organizatoriskais darbs, kā tas esot daudzās augstskolās.

Mičule tiesā norādījusi, ka darba līguma grozījumi ir pretrunā Augstskolu likumam un Ministru kabineta noteikumiem. Arī tiesa atzīmējusi, ka ar 2017. gada rudenī piedāvātajiem darba līguma grozījumiem LLU vadība vēlējās būtiski pasliktināt prasītājas darba līguma nosacījumus, nemaksāt par darbiem, kas bija jāveic, pildot docentes pienākumus. Ar LLU rektores rīkojumu, izmainot slodzes noteikšanas principus, darba samaksa paredzēta tikai par studiju darbu, neņemot vērā pārējo darba apjomu, kas prasītājai jāveic.

Mičule atzinusi, ka piekritusi tiesas piedāvājumam slēgt mierizlīgumu, kam savukārt LLU vadība nav piekritusi.

LLU "Zemgales Ziņām" nav sniegusi plašāku komentāru par Rīgas apgabaltiesas lēmumu, vien norāda, ka tas tikšot pārsūdzēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt