Mičule gan prasību daļā par atjaunošanu darbā LLU Veterinārmedicības fakultātē vairs neuztur, jo pēc atbrīvošanas no darba LLU atradusi citu darbu, taču gandarījums par savas taisnības atzīšanu viņai esot liels.
Strīds sākās ar to, ka docente atteicās pieņemt darba līguma grozījumus un mācību gada vidū faktiski tika atbrīvota no darba. Toreiz tas izraisīja zināmu ažiotāžu Jelgavā, un par notikušo bija šokēts arī LLU Veterinārmedicības fakultātes toreizējais dekāns Ilmārs Dūrītis, kurš docenti raksturoja par Latvijā zinošāko speciālisti Eiropas Savienības likumos un tirgzinībās, kas saistās tieši ar pārtikas drošību.
Docente nesamierinājās ar LLU vadības piedāvātajiem grozījumiem darba līgumā. Par 15 kontaktstundām darbam ar studentiem nedēļā docente saņemtu vien 379 eiro pirms nodokļu samaksas.
Viņas galvenais arguments toreiz bija – augstskolas mācībspēkiem LLU netiek apmaksāts zinātniskais, metodiskais un organizatoriskais darbs, kā tas esot daudzās augstskolās.
Mičule tiesā norādījusi, ka darba līguma grozījumi ir pretrunā Augstskolu likumam un Ministru kabineta noteikumiem. Arī tiesa atzīmējusi, ka ar 2017. gada rudenī piedāvātajiem darba līguma grozījumiem LLU vadība vēlējās būtiski pasliktināt prasītājas darba līguma nosacījumus, nemaksāt par darbiem, kas bija jāveic, pildot docentes pienākumus. Ar LLU rektores rīkojumu, izmainot slodzes noteikšanas principus, darba samaksa paredzēta tikai par studiju darbu, neņemot vērā pārējo darba apjomu, kas prasītājai jāveic.
Mičule atzinusi, ka piekritusi tiesas piedāvājumam slēgt mierizlīgumu, kam savukārt LLU vadība nav piekritusi.
LLU "Zemgales Ziņām" nav sniegusi plašāku komentāru par Rīgas apgabaltiesas lēmumu, vien norāda, ka tas tikšot pārsūdzēts.