Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Mūzikas skolotāju konference

Dienas ziņas

Baltinavā izveidota terapeitisko spēļu istaba

Jāņmuižas bijušās skolas ēkas joprojām tukšas

Bijušās Jāņmuižas profesionālās vidusskolas ēku komplekss – tukšs un izdemolēts

Izsisti logi, izlauztas durvis un visapkārt tukšas alus pudeles – tāds skats paveras bijušās Jāņmuižas profesionālās vidusskolas teritorijā. Kopš 2011. gada, kad skolu apvienoja ar Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikumu, ēku komplekss stāv tukšs – vairākkārt izlaupīts un izdemolēts. Jau gandrīz divus gadus to apsaimnieko “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), kas organizējusi vairākas ēku kompleksa izsoles, taču bez rezultātiem.

Pirms aptuveni pieciem gadiem dzīve krasi mainījās Priekuļu novada Jāņmuižā. Kopš tur bijušo profesionālo vidusskolu apvienoja ar Priekuļu tehnikumu, jaunieši tikpat kā nav redzami – tā vietā tukšs un izdemolēts skolas ēku komplekss.

Līdz ar izglītības iestādes likvidēšanu darbu zaudēja daudzi vietēji iedzīvotāji, un arī ciema vide, kā paši saka, degradējas. Tomēr kameras priekšā savu viedokli paust viņi nevēlas, uzsverot, ka šis joprojām ir sāpīgs jautājums.

Vietējie iedzīvotāji ir neizpratnē, kāpēc nekas uzreiz netika darīts, lai ēku kompleksu saglabātu, tajā ierīkojot, piemēram, sociālo māju, pansionātu vai dzīvokļus.

Vienu no bijušajām kopmītņu ēkām Priekuļu novada pašvaldība gan pārveidoja par dzīvokļu māju, un šobrīd tā ir apdzīvota.

Pašvaldībā gan norāda, ka par skolas ēkām tā neatbild. Kopš 2015. gada novembra kompleksu apsaimnieko VNĪ, bet vietvaras pārziņā ir skolas stadions, kur joprojām notiek sporta pasākumi. Priekuļu novada domes izpilddirektors arī atzīst, ka šobrīd nav ideju, kā ēkas varētu izmantot.

"Šīs divas kopmītnes nostāvēja pārāk ilgi - tur ļoti lieli ieguldījumi vajadzīgi, lai varētu kaut ko darīt, ieskaitot ārējo siltināšanu un ēkas komunikācijas un visu pārējo," teica Priekuļu novada pašvaldības izpilddirektors Fjodors Puņeiko.

Lai arī vizuāli šķiet, ka ēkas ir pamestas, to apsaimniekotājs norāda, ka tās regulāri apseko un pieskata, nepieciešamības gadījumā arī novēršot bojājumus. Atsevišķās ēkās arī esot uzstādīta tehniskās apsardzes signalizācija.

Līdz šim VNĪ rīkojuši jau sešas ēku kompleksa atsavināšanas izsoles, taču izdevies pārdot vien dažus angārus un garāžas.

Apsaimniekotājs norāda, ka skolas ēka, kuras cena ir 28 000 eiro, nevienu neinteresē, iespējams, tāpēc, ka tā atrodas uz citam īpašniekam piederošas zemes.

"Visi darbi, kas būtu veicami vai darāmi skolas ēkā, ir jāsaskaņo ar šiem zemes īpašniekiem, kuri nedzīvo uz vietas un, godīgi sakot, neliekas ne zinis. Arī šī saskaņošana ir grūta. Šī ēka pati par sevi kā būve ir skolas ēka, viņa ir ļoti specifiska, tāpēc bieži vien par viņām netiek izrādīta interese tirgū," teica VNĪ pārstāvis Arnis Blodons.

Nākamā skolas ēkas izsole plānota maija beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt