Panorāma

Aptauja: Iedzīvotāji neapmierināti ar līdzšinējo pašvaldību darbu

Panorāma

Aicina Saeimu neiejaukties LTV darbībā

Ierobežos eksprezidentu privilēģijas

Bijušajiem prezidentiem nepiešķirs dzīvokli, bet būs lielāka pensija

Saeimas Juridiskā komisija, izskatot likumu par bijušo valsts prezidentu sociālajām garantijām, otrdien nolēma atbalstīt, ka nākotnē ievēlētajiem prezidentiem vairs netiks piešķirts dzīvoklis, bet tiks palielināta pensija.

Pašreiz bijušais Valsts prezidents pensijā saņem pusi no prezidenta algas. Savukārt nākotnē ievēlētie prezidenti pensijā saņems 85% no prezidenta algas. Pēc Saeimas deputātu domām, tas ļaus bijušajam prezidentam sev pašam atrast piemērotu dzīvokli vai māju un to īrēt. Prezidenta lietošanā paliks automašīna.

Komisijas deputātu vairākums atbalstīja arī priekšlikumu, ka bijušajam prezidentam pensija netiek maksāta uz laiku, kamēr viņš vai viņa strādā par Saeimas deputātu, ministru, premjeru vai parlamentāro sekretāru.

Tomēr Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne no "Vienotības" uzskata, ka šie ierobežojumi būtu vēl jāpapildina. „Es domāju, ka likuma mērķim nav jābūt vērstam uz to, lai bijušie prezidenti nepiedalītos politiskajā darbā. Citās valstīs ir tā, ja saņem no valsts atalgojumu, tad vispār nesaņem [pensiju]. Iespējams, ka tas ir jāpapildina. Pretējā gadījumā tas ļoti labi neizskatās”

Jāpiebilst, ka šie grozījumi attieksies tikai uz nākamajiem Valsts prezidentiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti