Bijušajam Rīgas domniekam Pankratovam nosaka 5000 eiro drošības naudu atbrīvošanai no apcietinājuma

Prokuratūra bijušajam Rīgas domes deputātam Ruslanam Pankratovam noteikusi 5000 eiro drošības naudu atbrīvošanai no apcietinājuma, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Bijušā domnieka advokāte Imma Jansone aģentūrai LETA komentārus par drošības līdzekļa jautājumu nesniedza.

Aģentūrai LETA zināms, ka Pankratovam prokuratūrā celta apsūdzība. Kriminālvajāšanu pērn 13. decembrī rosināja Valsts drošības dienests (VDD) par darbībām, kas ir vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, kā arī par Eiropas Savienības noteikto sankciju pārkāpšanu.

Kriminālprocess sākts 2022. gada 29. jūlijā. Izmeklēšanas gaitā VDD ieguvis informāciju, kas apliecinot, ka šī persona vairākos Krievijas agresīvās propagandas mērķiem izmantotajos informācijas resursos nākusi klajā ar izteikumiem, kuri provocē naidu un nesaticību pret ukraiņiem un bēgļiem no Ukrainas.

Tāpat izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka šī persona ir nodrošinājusi saimnieciskos resursus kādai citai personai, kas ir iekļauta Eiropas Savienības noteikto sankciju sarakstā par Ukrainas teritoriālās vienotības, suverenitātes un neatkarības graušanu.

VDD Pankratovu aizturēja pērn vasarā, un 1. augustā tiesa viņam kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

TV3 iepriekš vēstīja, ka Pankratovs 17. jūlijā apmeklējis Krievijas okupētās pilsētas Ukrainas Zaporižjas apgabalā. Kremļa propagandas kanālā "Vesti.ru" publicētajā sižetā bija redzams, ka Pankratovs piedalījies okupācijas varas ieceltās vadības preses konferencē, kurā it kā starptautiskie mediji tiek informēti par referendumu par okupēto pilsētu pievienošanu Krievijai.

1969. gadā dzimušais Pankratovs 2009. gadā bija ievēlēts Rīgas domē no partiju apvienības "Saskaņas centrs" un pašvaldībā sabijis vairākus gadus. 2018. gadā viņš kandidējis 13. Saeimas vēlēšanās "Par alternatīvu" sarakstā, bet 2019. gadā kandidējis Eiropas Parlamenta vēlēšanās Rīcības partijas sarakstā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Pankratovs kopā ar Veru Pankratovu darbojas 2006. gadā reģistrētajā biedrībā "Latvijas krievu pasaule". Pirms vairākiem gadiem viņš darbojies biedrībā "Apvienība pret nacismu".

Aģentūras LETA arhīvs arī liecina, ka Pankratovs, piemēram, 2015. gadā kā toreizējais Rīgas domes deputāts devās komandējumā uz Maskavu. Toreiz Rīgas mēram adresētajā pārskatā par komandējumu Pankratovs norādījis, ka komandējuma laikā notika tikšanās ar Maskavas valdības ministru, Maskavas Ārējo ekonomisko un starptautisko sakaru departamenta vadītāju Sergeju Čereminu, tika pārrunāta sadarbība par Rīgas domes un Maskavas valdības sadarbības programmā 2015.–2017.gadam minēto kultūras un humanitāro projektu realizēšanu, kā arī Rīgas pilsētas popularizēšanu Maskavā.

Toreiz Rīgas domes opozīcija aģentūrai LETA norādīja, ka Pankratovs uz Maskavu par nodokļu maksātāju naudu komandējumos dodoties regulāri, šādi apšaubot darba vizīšu lietderību. Tāpat pausta neizpratne, kādēļ tikties ar Maskavas valdības pārstāvjiem tiek komandēts viens no "ierindas deputātiem", nevis kāds no vadības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti