Bijušajam RD Labklājības departamenta juristam Rozenam piespriež 5 gadu cietumsodu

Kādreizējam Rīgas domes (RD) Labklājības departamenta juristam Orlando Rozenam Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pirmdien piesprieda piecu gadu cietumsodu, Latvijas Radio informēja tiesa.

Kopumā Rozens ir pieņēmis 4100 latus jeb vairāk nekā 5800 eiro par darbībām kukuļdevēju interesēs četrās iepirkumu procedūrās: divos konkursos un divās cenu aptaujās.

Krasanovs, kurš kukuļdošanā darbojās kā starpnieks, vienīgais atzina savu vainu un saņēma divu gadu nosacītu sodu ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem.

Pārējie vainu neatzina. Viņu vidū Viktors Šroms, SIA „Modulors” īpašnieks, saņēma divu gadu un triju mēnešu sodu par 2000 latu kukuļa došanu iepirkumā par Latgales priekšpilsētas Sociālā dienesta teritoriālā centra „Krasts” renovāciju.

Divu gadu cietumsodu saņēma SIA „Oxbūve” valdes loceklis Rihards Čvikovs, kurš deva 1500 latu lielu kukuli konkursā par sociālās dzīvojamās mājas karstā ūdens un centrālapkures sistēmas renovāciju.

Gadu un sešu mēnešu cietumsodu saņēma SIA „Balt -1” īpašnieks Genādijs Stupaks. Viņš deva 500 latu lielu kukuli saistībā ar cenu aptauju par sociālās mājas logu un durvju nomaiņu un fasādes siltināšanu.

Visbeidzot, gadu ilgu cietumsodu saņēma SIA „Fellos” vadītājs Roberts Vītols. Viņš deva 100 latu lielu kukuli cenu aptaujā par aprūpes centra telpu renovāciju.

Par noziegumos vainīgajiem atzītie tiks arestēti pēc tam, kad tiesas spriedums stāsies spēkā.

Rozens aizdomās par kukuļņemšanu tika aizturēts 2008.gada martā, neilgi pēc tam viņš tika atbrīvots no darba RD Labklājības departamentā. Kā kopējā kukuļu summa minēti 4100 lati. Izmantojot pieejamo informāciju, apmaiņā pret kukuļiem Rozens vairākkārt veicinājis atsevišķu uzņēmēju uzvaru konkrētos iepirkumos.

Saistītie raksti
2 komentāri
kāpēc?
Kapēc netiek minēts, ka šis renegāts un kukuļņēmējs ir arī Saskaņas centra biedrs?
kurts
Rozens nav vienīgais, vai pārējie savu sagaidīs?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti