Bijušajam RD Labklājības departamenta juristam Rozenam piespriež 5 gadu cietumsodu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Kādreizējam Rīgas domes (RD) Labklājības departamenta juristam Orlando Rozenam Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa 1.instancē piesprieda piecu gadu cietumsodu, Latvijas Radio informēja tiesa.

Kopumā Rozens ir pieņēmis 4100 latus jeb vairāk nekā 5800 eiro par darbībām kukuļdevēju interesēs četrās iepirkumu procedūrās: divos konkursos un divās cenu aptaujās.

Krasanovs, kurš kukuļdošanā darbojās kā starpnieks, vienīgais atzina savu vainu un saņēma divu gadu nosacītu sodu ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem.

Pārējie vainu neatzina. Viņu vidū Viktors Šroms, SIA „Modulors” īpašnieks, saņēma divu gadu un triju mēnešu sodu par 2000 latu kukuļa došanu iepirkumā par Latgales priekšpilsētas Sociālā dienesta teritoriālā centra „Krasts” renovāciju.

Divu gadu cietumsodu saņēma SIA „Oxbūve” valdes loceklis Rihards Čvikovs, kurš deva 1500 latu lielu kukuli konkursā par sociālās dzīvojamās mājas karstā ūdens un centrālapkures sistēmas renovāciju.

Gadu un sešu mēnešu cietumsodu saņēma SIA „Balt -1” īpašnieks Genādijs Stupaks. Viņš tika apsūdzēts par 500 latu lielu kukuli saistībā ar cenu aptauju par sociālās mājas logu un durvju nomaiņu un fasādes siltināšanu.

Visbeidzot, gadu ilgu cietumsodu saņēma SIA „Fellos” vadītājs Roberts Vītols. Viņš deva 100 latu lielu kukuli cenu aptaujā par aprūpes centra telpu renovāciju.

Par noziegumos vainīgajiem atzītie tiks arestēti pēc tam, kad tiesas spriedums stāsies spēkā.

Rozens aizdomās par kukuļņemšanu tika aizturēts 2008.gada martā, neilgi pēc tam viņš tika atbrīvots no darba RD Labklājības departamentā. Kā kopējā kukuļu summa minēti 4100 lati. Izmantojot pieejamo informāciju, apmaiņā pret kukuļiem Rozens vairākkārt veicinājis atsevišķu uzņēmēju uzvaru konkrētos iepirkumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti