Panorāma

VM samazinās piemaksas par dārgāku aparatūru

Panorāma

«Lielais jautājums»: kā veicināt eksportu?

Bīstamas ķīmiskas vielas glabā nepiemērotos apstākļos

Bijušajā VEF teritorijā uziet lielu daudzumu bīstamu ķīmisku vielu

Valsts vides dienests (VVD) konstatēja lielu daudzumu bīstamu vielu Rīgas centrā, Ūnijas ielā 11b, bijušajā VEF teritorijā. Dienu iepriekš Ūnijas ielā 11 tika konstatēs sprādzienbīstams nelegāls gāzes pieslēgums.

Valsts vides dienesta (VVD) informēja, piektdien, 25.novembrī, saņēma informāciju, ka pašā galvaspilsētas centrā, Ūnijas ielā 11b, atrodas ķīmiskās vielas, tajā skaitā bārija hidroksīds dažādos iepakojumos. Vides inspektoram ierodoties šajā adresē, apstiprinājās fakts, ka teritorijā atrodas dažādas ķīmiskās vielas lielā daudzumā.

Par notikušo ir informēta Valsts policija un Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta. Teritorija ir norobežota, un atbildīgie dienesti turpina strādāt.

Ūnijas iela 11 ir bijusī rūpnieciska teritorija, kur tagad iekārtotas daudzu uzņēmumu telpas, toskait, Olaines ķīmiskajai rūpnīcai “Biolar” piederošs īpašums. Tieši tur atklāts liels daudzums bīstamu ķīmisku vielu, kas glabātas zem klajas debess. Pirmā apskate liecina, ka ķīmiskā viela ir bārija hidroksīds, kas ir toksiska un nekādā ziņā nedrīkst tikt glabāta šādos apstākļos, kad vēl arī līst lietus.

Pēc aptuveniem datiem, tur glabātas 18 tonnas ķīmisku vielu.

VVD informē, ka īpašums, kurā atrastas bīstamās vielas, pieder uzņēmumam "Biolar". Uzņēmumā esot atzinuši, ka šajā teritorijā ir neatbilstoši glabājas bīstamie atkritumi. 

“Neatbilstoši apglabāti tie var nodarīt kaitējumu videi un cilvēku veselībai,” norādīja Valsts vides dienesta pārstāve Maruta Bukleviča. Bet pašlaik esot pāragri runāt par kaitējumu videi.

Pārbaudi Ūnijas ielā 11 veicis arī Radiācijas drošības centrs, un radioaktīvs starojums nav konstatēts. 

“Mēs uzstāsim uz to – kad tiks noskaidrots, vai pastāv kāda sprādzienbīstamība, lai šīs vielas nekavējoties tiktu nodotas atbildīgajam komersantam, kas varētu veikt vielu savākšanu un utilizāciju,” pastāstīja VVD Lielrīgas reģionālās pārvades vides inspektors Kalvis Avotiņš.

Ziņots, ka ceturtdien, 24.novembrī,  ēku kompleksā Rīgā, Ūnijas ielā, uzņēmuma “Latvijas gāze” darbinieki atklāja nelegālu pieslēgumu gāzes vadam, kas turklāt radījis paaugstinātu sprādzienbīstamību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt