Panorāma

Panorāma

Panorāma

Tautieši gatavojas «Brexit»

Bijušo policistu tiesā par bezdarbību

Bijušais policists stājas tiesas priekšā par bezdarbību kautiņā Bauskā

Tiesas priekšā otrdien, 26. martā, stājās nu jau bijušais policists Jēkabs Bičevskis, kurš pirms diviem gadiem nejauši kļuva par sociālo tīklu zvaigzni, kad internetā parādījās video ar viņa bezdarbību kāda konflikta novēršanā. Par neprofesionālu rīcību viņam jau 2017. gadā tika piemērots disciplinārsods – rājiens. Taču vēlāk ierosināta arī krimināllieta par valsts amatpersonas bezdarbību.

Lieta sabiedrības uzmanības lokā nonāca pirms diviem gadiem, kad sociālajā tīklā “Facebook” tika publicēts aculiecinieka video. Tajā redzami divi konfliktā iesaistīti vīrieši, kurus mēģina izšķirt policists formastērpā. Kautiņa laikā viens no kaušļiem ar dūres sitienu nokautē pretinieku, kurš paliek guļam uz asfalta. Policists nevis sniedz palīdzību cietušajam vai aiztur otru kausli, bet mierīgi iekāpj mašīnā.

Minētais konflikts pirms diviem gadiem norisinājās pašā Bauskas centrā, pie spēļu zāles “Fenikss”. Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka kautiņi ar policijas iesaistīšanu tur notiek regulāri. Ne velti ir pat tautas teiciens: par laimīgu lai sevi sauc, kas brauc no Bauskas nepiekauts.

Pēc video parādīšanās internetā policija ierosināja disciplinārlietu, un pēc mēneša policistam Jēkabam Bičevskim tika piemērots rājiens. Viņa pāriniecei, kas ieraksta laikā atradās automašīnā, izteikta piezīme. Taču policijas Iekšējās drošības birojs pret Bičevski uzsāka arī  kriminālprocesu, kurš tagad nonācis līdz Zemgales rajona tiesai Bauskā.

Lietā par cietušo atzīta Valsts policija, jo Bičevska neprofesionālā rīcība nodarījusi kaitējumu policijas tēlam. 

Bijušais policists par notikušo bija nerunīgs.

Bičevskis drīz pēc notikušā aizgājis no darba policijā un tagad strādā savā zemnieku saimniecībā Rundāles pagastā. Arī apsūdzētā advokāts Ainārs Vīnkalns bija lakonisks: “Mans klients savu vainu neatzīst viņam inkriminētajā noziegumā. Tas ir arī viss, ko es šajā brīdī varu pateikt. Es ar klientu esmu vienojies, un man jāņem vērā viņa intereses, kuras tiks aizstāvētas.”

Apsūdzētais un viņa advokāts lūdza lietu skatīt slēgtā procesā, bet tiesa prasību noraidīja. Taču tiesas sēdi filmēt tika aizliegts. Kā noprotams no aizstāvības izteikumiem – internetā publicētais video situāciju atspoguļojot vienpusēji.

Video neesot parādīts, ka policists atkal izkāpj no mašīnas un piedāvā cietušajam palīdzību, bet piekautais no tās atsakās.

Taču Valsts policijas pārstāve tiesā joprojām uzskata, ka Bičevska rīcība, nespējot novērst konfliktu, bijusi neprofesionāla un grāvusi sabiedrības uzticību policijai.

Otrdien tiesa uzklausīja lieciniekus. Lietas izskatīšanu plānots turpināt tikai pēc pusgada – 28. oktobrī. Krimināllikums par valsts amatpersonas bezdarbību paredz sodu līdz pat brīvības atņemšanai uz trim gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti