Panorāma

Krimināllietā apsūdzētie pieprasa papildu ekspertīzes

Panorāma

Bedru labotāji strādā arī putenī

N. Vilnīša lieta saistīta ar naudas atmazgāšanu

Bijušais KNAB šefs Vilnītis iesaistīts lietā par iespējamu naudas atmazgāšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) bijušais priekšnieks Normunds Vilnītis iesaistīts kriminālprocesā par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, vēsta Latvijas Televīzija (LTV), atsaucoties uz Valsts policijas (VP) sniegto informāciju. Taču viņam pašam pēc šī panta apsūdzība neesot izvirzīta.

VP apstiprināja, ka šā gada 3. februārī VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas aizturēja trīs - 1985. gadā, 1960. gadā un 1973. gadā - dzimušas personas aizdomās par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un iespējamu citu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kas tiks skaidrots pirmstiesas izmeklēšanas laikā. Vilnītis dzimis 1973. gadā.

Vilnīša advokāte Alla Ignatjeva LTV uzsvēra, ka viņas klientam policija nav izvirzījusi nekādas aizdomas pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Pēc kāda panta Vilnītim izvirzītas aizdomas, advokāte neatklāja, kā arī atteicās komentēt, vai viņam vispār ir piemērots aizdomās turētā statuss.

LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka vēl viena no aizturētajām personām varētu būt advokāte Ieva Ramiņa, kura praktizē arī kā maksātnespējas administratore.

Kā aizstāve viņa darbojas, piemēram, skaļajā Bērnu slimnīcas korupcijas lietā.

Ramiņa LTV apstiprināja, ka bijusi iesaistīta procesuālās darbībās, bet sīkākus komentārus sniegt nedrīkstot. Savukārt viņas aizstāvība LTV atklāja, ka Ramiņai aizdomās turētās statuss nav saistīts ar naudas atmazgāšanas pantu.

 Arī Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins komentāros bija skops.

"Sabiedrības intereses varētu būt pārākas par kāda atsevišķa indivīda tiesībām patiešām, ja viņš būtu augstu stāvoša amatpersona un tā būtu skartas visas sabiedrības intereses. Nu, šis gadījums nav tas, lai mēs izpaustu konkrētus cilvēku datus," teica Grišins.

Nevienai no aizdomās turētajām personām nav piemērots ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis, un neviena no aizdomās turētajām personām nav valsts amatpersona.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 195. panta trešās daļas - par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziegumu var piespriest brīvības atņemšanu uz laiku no 3 līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu. 

KONTEKSTS:

LTV mēneša sākumā, atsaucoties uz tās rīcībā esošo neoficiālo informāciju, ziņoja, ka VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde aizturējusi Vilnīti, kurš savulaik vadīja KNAB. Oficiālu apstiprinājumu tam varasiestādes tobrīd nesniedza.

Vilnītis par KNAB priekšnieku kļuva 2009.gada martā. Divus gadus vēlāk vairāk nekā puse KNAB darbinieku Vilnītim izteica neuzticību, un pēc trīs mēnešus ilgas vērtēšanas īpaši izveidota komisija ģenerālprokurora vadībā nolēma, ka Vilnītis būtu atlaižams, ko Saeima arī operatīvi izdarīja. Pats Vilnītis sev veltītos pārmetumus par biroja darba traucēšanu toreiz noraidīja.

Vēlāk - 2014. gadā - KNAB bija sācis dienesta pārbaudi saistībā ar bijušā šefa izteikumiem medijos. Savukārt 2017. gadā Vilnītis startēja pašvaldību vēlēšanās no Latvijas Sociāldemokrātiskā partijas saraksta un bija šī politiskā spēka izvirzītais mēra amata kandidāts.

Vilnītis arī kļuvis par īpašnieku diviem uzņēmumiem, no kuriem viens – “Information agency” – darbojas arī kā licencēta detektīvsabiedrība. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti