Bijušais kandidāts: VID vadītāja atlases konkurss organizēts ļoti profesionāli

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora atlases konkurss ir organizēts ļoti profesionāli, uzskata Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss, kurš pēc iekļūšanas trešajā kārtā attiecās pretendēt uz šo amatu. Tikmēr laikraksts "Diena" ziņo, ka konkursa procesu apēno interešu konflikti.

Intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” Klauss skaidro, ka lēmums atteikties no turpmākās dalības konkursā ir bija viņa personīgais lēmums, kas neesot iespaidots no ārpuses. Savukārt skaidrojot pieteikšanos konkursam, viņš neslēpa, ka tika vairākkārt uzrunāts. Turklāt viņam bijušas bažas par kādu grupējumu nākšanu pie varas VID.

Stāstot par atlases procesu, kuram viņš izgājis cauri, Klauss to sauc par ļoti profesionāli organizētu. Piemēram, atlases pirmajās pārrunās piedalījās arī novērotāji no nozaru organizācijām. Tika uzdoti 11 jautājumi, kas tiekot prasīti visiem kandidātiem, un papildus detalizēti jautājumi, kā arī prasīts paust redzējumu par iestādes darbu.

Otrajā atlases solī klāt bija arī Valsts kancelejas pārstāvis, un tajā tika vērtētas kompetences. Mērķtiecīgi, bet korekti pretendents tika “iedzīts stūrī”, un pēc tam bija dots rakstisks tests, stāstīja Klauss.

Tikmēr bijusī VID vadītāja Ināra Pētersone, kuras favorīts starp publiski izskanējušajiem kandidātiem bija Klauss, tomēr atzīst – nav sajūtas, ka šajā konkursā viss ir izdarīts pietiekami labi. Turklāt nevienā no atlikušajiem trim kandidātiem viņa neredz gana spēcīgu un mūsdienīgu VID vadītāju. Pētersone gan atzina, ka viņai nav plašas informācijas par šo kandidātu profesionālajām prasmēm.

Savukārt laikraksts "Diena" ziņo, ka VID ģenerāldirektora izvēles procesu apēno interešu konflikti: “Komisija un nolīgtā personālatlases firma, kam jāatsijā viens no nu jau trim palikušajiem Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amata kandidātiem, pakļauta interešu konfliktiem, kas jau šobrīd ļauj apšaubīt atlases iznākumu.”

Ziņots, ka iepriekšējā VID vadītāja Ināra Pētersone 30.maijā iesniedza atlūgumu. Pētersone uzsvēra, ka atlūgumu iesniegusi vairāku apstākļu dēļ. Uz VID vadītāja amatu tika izsludināts konkurss, taču tas beidzās bez rezultāta. Pēc tam finanšu ministre VID vadītāja amatam oficiāli izvirzīja pašreizējo Valsts vides dienesta vadītāju Ingu Koļegovu, taču viņa vēlāk no kandidēšanas uz šo amatu atteicās.

Pēc tam nolemts izsludināt atkārtotu konkursu uz VID vadītāja amatu. Tāpat politiķi nolēma paaugstināt VID ģenerāldirektora algu.

Konkursa trešajā kārtā iekļuva četri pretendenti, taču Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss atsauca savu kandidatūru. Līdz ar to ir palikuši trīs pretendenti:

  • Latvijas Bankas pārvaldes vadītāja vietnieks Andris Ņikitins,
  • nodokļu plānošanas speciālists Kaspars Rumba,
  • apdrošināšanas jomas pārzinātāja Ilze Cīrule.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt