Bijušais CVK šefs Cimdars: Balsošanas sistēmas ķibeles – laba mācība pirms Saeimas vēlēšanām

Bijušais CVK vadītājs Arnis Cimdars uzskata, ka tiešsaistes datu apmaiņas sistēmas problēmas, kuru dēļ ceturtdien, 23. maijā, iepriekšējā nobalsošanā Eiropas Parlamenta vēlēšanās iedzīvotāji nevarēja vēlēt ne savos iecirkņos, ir laba mācība pirms 2022. gadā gaidāmajām Saeimas vēlēšanām.

Cimdars Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” aicināja “saglabāt mieru, jo panika rada nepareizus risinājumus”, uzsverot, ka visi iecirkņi strādā un balsošana notiek.

Viņš pauda cerību, ka tiešsaistes sistēma piektdien strādās, bet norādīja, ka to, kas īsti noticis, mēs uzzināsim vēlāk, jo elektroniskajās sistēmās var precīzi izsekot, kas noticis, bet tas prasa laiku.

Viņš skaidroja, ka, pirms nosodīt izstrādātājus, jānoskaidro, cik daudz laika izstrādātājiem bija atvēlēts darbam un testēšanai, jo normāli tiem būtu jābūt astoņiem mēnešiem, nevis vienam mēnesim.

“Tā ir diezgan svētīga mācība, domājot par nākamajām vēlēšanām,” sacīja Cimdars.

Viņš skaidroja, ka reālajai sistēmas testēšanai ir tikai dažas dienas – iepriekšējā nobalsošanā pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām un pirms 2021. gadā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Jo tikai tad var reāli pārbaudīt sistēmu darbībā, pārējā laikā iecirkņi slēgti un balsošana nenotiek.

Cimdars norādīja, ka šīs dienas jāizmanto maksimāli, pretējā gadījumā Saeimas vēlēšanās var nonākt pie lielākām problēmām.  

KONKTEKSTS:

Iepriekšējā nobalsošanā Eiropas Parlamenta vēlēšanās 23. maijā konstatēti traucējumi vēlēšanu iecirkņu tiešsaistes datu apmaiņas sistēmā, līdz ar to nobalsot citā iecirknī, nevis iecirknī, kurā vēlētājs ir reģistrēts, nebija iespējams.

Pašreizēja CVK vadītāja Kristīne Bērziņa ilggadējo komisijas priekšsēdētāju Arni Cimdaru nomainīja martā. Bērziņu CVK vadītāja amatam izvirzīja koalīcijas partijas, kuru pārstāvji skaidroja, ka Cimdars ir pelnījis, lai viņam tiktu pateikts paldies par vēlēšanu stabilitātes noturēšanu, tomēr viņam pietrūcis vēlmes ieviest dažādus jauninājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti