Rīta Panorāma

Intervija ar LDDK ģenerāldirektori Līgu Meņģelsoni

Rīta Panorāma

Pirmizrāde Jāņa Norda jaunākajai filmai "Ar putām uz lūpām”

Intervija ar Raimondu Graubi

Bijušais bruņoto spēku komandieris aicina atbalstīt veterānus un bojāgājušo karavīru ģimenes

Akcijā “Atceries savējos!” sāks ziedojumu vākšanu bojāgājušo karavīru bērnu, ģimeņu, starptautisko operāciju un visu veterānu sociālajam atbalstam, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris, Valsts aizsardzības un patriotisma fonds „Namejs” valdes priekšsēdētājs Raimonds Graube.

“Valsts aizsardzības un patriotisma fonds „Namejs””

Fondu 2015. gada jūlijā izveidoja biedrība „Latvijas ģenerāļu klubs”.

Mērķis ir veicināt patriotismu Latvijas sabiedrībā, uzturēt starptautiskajās operācijās cietušo karavīru piemiņu un atbalstīt Nacionālo bruņoto spēku attīstību un to uzdevumu izpildi valsts aizsardzībā.

Nodibinājuma darbība ir vērsta uz sabiedrības iesaistīšanu pilsoniskās un militāri patriotiskās audzināšanas pasākumos.

Fondā darbojas bijušie Nacionālo bruņoto spēku komandieri: valdes priekšsēdētājs Raimonds Graube, valdes locekļi Juris Dalbiņš un Dainis Turlais.

Tāpat bijušais Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš, uzņēmējs Juris Binde un akadēmiskās zinātnes pārstāvis Ojārs Spārītis. Goda padomes priekšsēdētāja ir bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Piektdien, 10.novembrī, Rīgā pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa notiks Lāčplēša dienai un akcijai “Atceries savējos!” veltīts pasākums.  Tajā pasniegs pirmās piemiņas nozīmītes ar Nameja gredzenu to veidotājiem un pamatskolas skolēniem, kuri iesaistījās ziedojumu kastīšu izgatavošanā un ziedojumu vākšanā.

“Valsts dod to, kas likumā paredzēts, bet vienmēr atrodas vēl nepieciešamības. Nav nekas svarīgāks, ka cilvēks cilvēkam palīdz,” par atbalstu karavīru ģimenēm un veterāniem stāstīja Graube.

Akcijas vadmotīvs ir “Atceries savējos!”, un tas ir visu Latvijas sabiedrību vienojošs aicinājums, jo Irākā un Afganistānā ir krituši karavīri gan no latviešu, gan no krievu valodā runājošām ģimenēm, norādīja Graube.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti