Bijušais bērnunama «Stikli» iemītnieks jaunajā dzīvesvietā izraisa ugunsgrēkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Slēgtā bērnunama "Stikli" iemītnieks pēc nonākšanas Kuldīgas novada Vecvilgālē, kur dzīvo viņa mamma, izraisījis 14 ugunsgrēkus, Latvijas Radio pastāstīja vietējā laikraksta "Kurzemnieks" galvenā redaktore Daiga Bitiniece.

Bijušais bērnunama «Stikli» iemītnieks jaunajā dzīvesvietā izraisa ugunsgrēkus
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Viņa klāstīja, ka puisis ir otrās grupas invalīds un viņam ir agresijas lēkmes. Tā kā viņa māte un arī nozīmētā mentore - mātes draudzene - ir alkoholiķes, vīrietim ir ar visu jātiek galā vienam pašam. Viņam arī ļoti nepatīk, ka māte lieto alkoholu.

Vīrietis ik pa laikam nonākot psihiatriskajā slimnīcā Liepājā, kur atlabst. Viņš arī pats labprāt paliktu slimnīcā, jo tur viņam esot draugi. Vecvilgālē puisis tikai sēdējis uz ķeblīša un klausījies mūziku.

Tā kā vīrietis dedzinājis gan savu, gan mātes dzīvokli, kā arī izraisījis vēl citus ugunsgrēkus, viņš nonācis cietumā uz sešiem mēnešiem. Pēc soda izciešanas vīrietis atgriezīsies Vecvilgālē, iepriekšējā vidē.

Bitiniece uzsvēra, ka šis piemērs parāda - valstij vajadzētu domāt par cilvēkiem, kuri no institūcijām nonāk sabiedrībā, bet viņiem nav neviena radinieka, kas varētu palīdzēt integrēties sabiedrībā. Pašvaldības bieži vien nav gatavas to nodrošināt, īpaši šādā gadījumā, kad vīrietim ir agresijas lēkmes.

KONTEKSTS:

Ventspils novada dome 2018. gadā nolēma slēgt bērnunamu "Stikli", kurā tika atklāti iespējami bērnu tiesību pārkāpumi. Iestādē bija 21 audzēknis, tostarp 16 no Rīgas, kuri nonāca grupu dzīvokļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti