Dienas ziņas

Daugavpilī cīņai ar «spaisu» būs papildspēki

Dienas ziņas

Kurzemē seniori pulcējas forumā

Novārtā pamests bijušais Ainažu robežkontroles punkts

Bijušais Ainažu robežpunkts pamests novārtā

Nākamnedēļ valdība skatīs jautājumu par Rucavas muitas punktā un Grenctāles robežkontroles punktā Iekšlietu ministrijas valdījumā esošo būvju demontāžu. Valsts beidzot ir apņēmusies sakopt savu īpašumu, taču pagaidām nav zināms, kas notiks ar bijušo Ainažu robežkontroles punktu. 

Pirms trim gadiem tā ēkas un daļa apkārtējās teritorijas pēc izsoles nonāca privātīpašnieka rokās, tomēr nekas neliecina, ka tā tiks sakopta. Bet tā ir pirmā  valsts vizītkarte, iebraucot no Igaunijas.  

Tā kā kopš iestāšanās Šengenas zonā bijušajā Ainažu robežpunktā nekas būtiski nemainījās, vietējie cerēja, ka vismaz jaunais saimnieks atradīs kādu pielietojumu, tomēr arī pēdējo trīs gadu laikā  nekāda rosība te nav manīta. Un sekas ir acīmredzamas, no ēkām drūp apmetums un tās ieaug aizvien kuplākā zālē. 

“Mani šajos gados vairs nesatrauc nekas. Latviešiem jāsāk pierast pie tā, kas ir. Pie realitātes,” situāciju raksturo Mērnieku iedzīvotājs Pāvels Lavrenovs.

“Katru dienu jau nebraukā pa to vietu, bet tāpat, kad brauc cauri, tad izskatās pamests,” atzīst Ainažu iedzīvotājs Edgars Zlidņevs.

Salacgrīvas novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Jānis Cīrulis piekrīt, ka tā ir novada vizītkarte iebraucot no Igaunijas. „Ja Igaunijas pusē viss ir apkopts, tur ir dzīvība un viss notiek, tad šajā pusē nav tas patīkamākais skats,” saka Cīrulis.

Kārtējo reizi igauņi Latvijai ir pasteigušies priekšā. Bijušajās Iklas robežkontroles punkta ēkās jau pirms vairākiem gadiem tika izveidota ēstuve, veikals un motelis, kā arī liela autostāvvieta un pat rezerves daļu veikals kravas automašīnām.

Latvijā dzīvojošs ukrainis Dmitro Koļesņikovs uzskata, ka labāk būtu veco robežpunktu nojaukuši.

„Nevienam viņas nav vajadzīgas. Igauņi savu teritoriju sakārtoja, bet mēs to nespējām. Labāk tur visu nojaukt, un tad būtu miers,” uzskata Koļesņikovs.

Vienīgās, kas šobrīd saimnieko bijušajās Ainažu robežpunkta ēkās, ir bezdelīgas. Un tā kā ēkas vēl neatbilst grausta statusam, Salacgrīvas novada dome pagaidām neko vairāk, kā vien šīs teritorijas īpašniekam sūtīt atgādinājumus par zāles nopļaušanu, uzsākt nevar. Bet arī tas jau ir veltīgi, jo atbildes reakcija nav bijusi pat pēc sodu uzlikšanas.

“Savā laikā valstij vajadzēja rekultivēt šo te teritoriju, un nevienam nebūtu par to jāuztraucas. Acīmredzot valsts nobijās no izšķērdēšanas likuma, kā ar tādu mantu tad izrīkosies, tad labāk pārdosim. Tas rezultāts tāds pats vien ir, un visticamāk, ka tuvākajā laikā, kāds nu būs tas tuvākais vai 10 gadi vai kādi citi gadi, te arī nekas tā pa īstam nemainīsies,” atzina Cīrulis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti