Bijušā zagļa padoms: Nauda aizmiglo prātu – netuvojies laupītājam, ja pieķer viņu savā īpašumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

“Tu turi rokās to naudu, tā ir tiešām briesmīga sajūta, tas aizmiglo prātu, tas aizmiglo acis, [..] tā kā dēmonu apsēsts.” Ja zādzības laikā mājā būtu ieradušies saimnieki, “visticamākais, mēs būtu cīnījušies”, LTV raidījumam “Aizliegtais paņēmiens” atzina kāds bijušais zaglis, kurš izcietis sodu un tagad ir probācijas uzraudzībā. Viņš iesaka cilvēkiem netuvoties zagļiem, ka tos pamana savā īpašumā, un pats galvenais – nelielīties visiem ar savu rocību.

Vīrietis raidījumam atklāja, ka pirms zādzībām viņam bijusi informācija, ko nodevuši citi.

“Viņi pateica man to vienkārši, ka šiem te cilvēkiem ir šīs lietas. Un es cilvēku sagaidīju īstajā vietā un īstajā mirklī, un viss. Un es piegāju vienkārši un apzagu viņu. Viss. Nekā īpaša tur nebija. Vienkārši piegāju un apzagu,” atklāja vīrietis.

“Es zināju, pieiešu klāt pateikšu “Atdod!” es zināju, ka viņš nobīsies un atdos. Bet, ja es zināju, ka cilvēks man neatdos, es noteikti viņam sākšu sist, es viņu sitīšu. Es viņu noguldīšu uz zemes, es viņu sasitīšu tik stipri, ka es zināšu, ka es varu paņemt no viņa visas tās mantas. Es centos nesist cilvēkiem pa seju. Mēģināju izvairīties vispār no kaut kādām vietām, kuras var radīt milzīgas traumas. Pa ribām es mēģināju nesist cilvēkam, es mēģināju sist pa liesu kaut kur,” atklāja zaglis.

Viņš sprieda, ka šobrīd “jauniešiem vispār ir ļoti svarīgi būt trendā labs apģērbs, zelta ķēdes, labi telefoni, jaunākās austiņas, jaunākie telefoni”, un tāpēc viņi visbiežāk krīt par zagļa upuriem.

Informāciju nodeva starpnieki, kuri labi pazina turīgos upurus. “Bet, redz kā, sanāca tā, ka viņi izdomāja sev šādu sistēmu, kad viņiem draugi ir bagāti, paši viņi viņus neapzags. Tāpēc viņi iesaistīja mūs,” atklāja bijušais zaglis.

Nereti, lai tiktu mājā, bijušas sarūpētas pat atslēgas.

Bijušais zaglis iesaka pirmkārt nestāstīt visiem apkārt par mantām, kas ir jūsu īpašumā.

Kā savu lielāko ķērienu viņš atceras kādu gājienu uz privātmāju, kad bijusi informācija, ka saimnieki kaut kur glabā astoņus tūkstošus eiro skaidrā naudā.

Bijušais zaglis

Vecumā no 20 līdz 30 gadiem, tiesāts, bijis cietumā, tagad - pēctermiņa probācijas uzraudzība.
Zadzis pārsvarā zeltu, naudu un dažādu tehniku mājās, dzīvokļos un pat uz ielas.
Tika aizturēts, kā pats saka, muļķības dēļ - paņēma telefonu veikalā pie kases.

“Astoņi tūkstoši skapītī. Lai cik tas neliktos smieklīgi un muļķīgi, bet tā tas bija, astoņi tūkstoši aploksnē, jā. Arī tāpat kā visas iepriekšējās reizes, mums par to tika paziņots, mums tika pateikts, ka tajā mājā ir, tur ir tā nauda, ka viņa ir, visticamāk, skapī, tālāko jau jūs zināt, mēs ielīdām mājā, pārķemmējām visu māju, atradām tos astoņus tūkstošus,”  atcerējās vīrietis.

Ja būtu ieradušies saimnieki, viņš par šo naudu cīnītos.

“Šaubos, ka mēs būtu padevušies, jo tajā brīdī tā nauda aizmiglo prātu, saprotiet, es jau nekad dzīvē nebiju turējis rokās astoņus tūkstošus. Tā ir vienkārši briesmīga sajūta, tu turi rokās to naudu,

tā ir tiešām briesmīga sajūta; tas aizmiglo prātu, tas aizmiglo acis, un tu jau sāc domāt, ko tu ar to naudu izdarīsi, tā kā dēmonu apsēsts. Visticamākais, mēs būtu cīnījušies,” atzina vīrietis.

Tāpēc viņš iesaka saimniekiem, kuri pārsteidz zagļus savā īpašumā, viņiem netuvoties.

“Paskaties uz viņa seju vienkārši, paskaties uz viņu, pēc tam aprakstīsi policijai, izstāsti, kas notika. Ceri uz policiju, ceri uz Dievu, bet es neiesaku iet cīnīties, jo šis cilvēks var vispār nogalināt dēļ tiem astoņiem tūkstošiem,” sacīja bijušais zaglis.

Policijas statistika liecina, ka šogad par dažādiem nodarījumiem pret īpašumu sākto kriminālprocesu skaits ir nedaudz samazinājies, taču vairāk bijis zādzību ar iekļūšanu īpašumā. “Aizliegtais paņēmiens” apkopoja datus par zādzību veidiem, no kuriem jāuzmanās, un padomus, kā pasargāt savu īpašumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti