Bijušā VEF teritorijā vēl atrod iepakojumus ar ķīmiskām vielām un laboratorijai līdzīgas telpas

Apsekojot bijušās VEF rūpnīcas teritoriju, kur piektdien Ūnijas ielā atrasts liels daudzums bīstamu ķīmisku vielu, Valsts vides dienests (VVD) uzgājis vēl citus iepakojumus ar ķīmiskām vielām, kā arī laboratorijai līdzīgas telpas.

Tādējādi, ja piektdien VVD lēsa, ka uzņēmuma "Biolar" tagadējā teritorijā atrasti aptuveni 18 tonnu bīstamu ķīmisku vielu, tad šobrīd šis daudzums varētu būt pieaudzis.

VVD apliecina, ka sestdien, 26.novembrī, atrastajos iepakojumus, tāpat kā piektdien uzietajos iepakojumos, arī atradies bārija hidroksīds.

Valsts policija saistībā ar atklātajām ķimikālijām ierosinājusi kriminālprocesu. Sestdien noslēgta daļa ķīmisko vielu izvešanas darbu un teritoriju policija apsargās līdz pirmdienai, kad dienesta eksperti turpinās darbu.

Arī uzņēmums BIOLAR vides dienestam apstiprinājis, ka tam piederošajā teritorijā neatbilstoši glabājas bīstamie atkritumi, taču situācijas risināšanā pagaidām neiesaistoties. Arī Latvijas Radio uzņēmumu sazvanīt neizdevās.

Par to, ka Ūnijas ielā konstatētas ķīmiskās vielas, Vides dienestam ziņojuši "Latvijas gāzes" darbinieki, kuri šajā teritorijā bija atklājuši nelikumīgu gāzes pieslēgumu un devās to apsekot. "Veiktas papildus pārbaudes par pārējām ēkām un secināts, ka tur atrodas bārija hidroksīds ar visām uzlīmēm krievu valodā. Šīs vielas ir bīstamas un toksiskas, un mēs par to informējām VVD. No dažām mucām viela jau bija patecējusi ārā," stāsta "Latvijas gāzes" analītiķis Vinets Veldre.

Viņš norāda, ka bīstamo ķimikāliju dēļ "Latvijas gāzes" darbiniekiem nekādas veselības problēmas nav līdz šim konstatētas.

Pamesto ēku teritorija dienas garumā vēl būs ierobežota, taču iedzīvotāju gaitas Ūnijas ielas apkārtnē uzietās ķīmiskās vielas pagaidām neietekmējot, papildināja Vides dienesta pārstāve Maruta Bukleviča.

"Bārija hidroksīds ir viela ar augstu toksicitāti un saskarē var radīt apdegumus. Piemēram, ja kādi tuvumā dzīvojuši pusaudži to būtu atraduši un paņēmuši rokās, tad būtu radušies apdegumi," saka Bukleviča.

Notikuma vietā strādā vides inspektori, Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji. Pārbaudi veikuši arī Radiācijas drošības centra speciālisti, kuri nav konstatējuši radioaktīvo starojumu. Pagaidām nav informācijas par to, vai ķīmiskās vielas nonākušas arī vidē.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt