Dienas ziņas

«Latvijas Gāze» tiesājas ar valsti

Dienas ziņas

Kalnciema iedzīvotāji negrib jaunu rūpnīcu

Izsola Skrundas lokatora pilsētiņu

Bijušā Skrundas lokatora pilsētiņa nosolīta par 82 800 eiro

Ventspilī ceturtdien notikusi padomju armijas militārā mantojuma, tautā dēvētās Skrundas pilsētiņas - nekustamā īpašuma „Mežaine” izsole, tas atrodas Skrundas novada Raņķu pagastā.

Tās īpašnieki SIA „Iniciatīva Eiropa” no Krievijas Skrundas novada domei divus gadus nav maksājuši nekustamā īpašuma nodokli. Parāds audzis augumā, tāpēc pašvaldība vērsusies tiesā.

Izsoles sākuma cena bija 12 000 eiro. Izsolei pieteicās 10 pretendenti, piedalījās deviņi, visi esot Latvijas iedzīvotāji. Bet kurš  būs vairāk nekā 45 hektāru lielās platības un daudzo ēku īpašnieks, zvērinātā tiesu izpildītāja Inese Bože neatklāj.

„Nekustamais īpašums nosolīts par  82 800 eiro, uzskatu, ka izsole notika labi. Interese bija diezgan liela. (..) Pircējam mēneša laikā jāieskaita atlikusī summa, atskaitot 10% iemaksu, tad mēs sniedzam Kurzemes apgabaltiesā izsoles aktu apstiprināšanai. Ja neiemaksā, tad pircējs zaudē tos 10%. Un tikai tad, kad tiesas lēmums stājas spēkā, tad viņš ir īpašnieks, tad noreģistrē Zemesgrāmatā savas īpašuma tiesības,” par izsoles rezultātiem stāsta zvērināta tiesu izpildītāja Inese Bože.

Skrundas kara pilsētiņu Krievijas militārpersonas atstāja 1999.gadā. Tikai pēc 11 gadiem  to beidzot izdevās pārdot par 170 000 latu Krievijas pilsonim piederošam uzņēmumam Iniciatīva Eiropa. Tomēr cerības, ka beidzot šai postā slīgstošajā teritorijā kaut kas tiks darīts un Skrundas novada pašvaldība tiks pie nekustamā īpašuma nodokļa bija īsas. Pēdējo reizi Nodokļus uzņēmums pašvaldībai samaksāja 2012.gada aprīlī.

Skrundas novada pašvaldības nodokļu administratore Aija Kāpiņa stāstīja, ka kontaktēties ar līdzšinējiem īpašniekiem nebija viegli, jo viņi deklarējuši adresi Mežainē Raņķu pagastā, kur uz vietas nedzīvo, „sūtījām brīdinājumus, un atbildes nekādas”.

Pēdējais lēmums par nodokļu parāda piedziņu bezstrīdus kārtībā Skrundas novada domē  pieņemts šā gada aprīlī. Parāda summa jau bija sasniegusi 11 831 eiro.

 Skrundas novada pašvaldības vadītāja Nellija Kleinberga atzina, ka „Skrundas novadam tā ir ļoti būtiska summa, to paredzējām šī gada budžetā, tā ir mūsu ikdienas uzturēšana iestādēm”.

„Iniciatīva Europa” nav nokārtojusi savas finansiālās saistības arī ar Privatizācijas aģentūru. Tā Kuldīgas rajona tiesā iesniegusi prasību pret uzņēmumu par nomaksas līgumā noteikto saistību izpildi un parāda 135 748,7  eiro apmērā piedziņu. Tiesas sēde paredzēta septembrī.

 Vai bijusī kara pilsētiņa tiešām būs tikusi pie jauna īpašnieka, būs zināms līdz 15.jūnijam. 

Jau vēstīts, ka bijušā Skrundas lokatora pilsētiņa ir pamesta un izdemolēta; iepriekšējo reizi īpašumu izsolīja 2010. gadā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt