Bijušā LDz šefa tiesa: advokāts dēvē pierādījumus par neatbildošiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ceturtdien, 30. aprīlī, notika attālinātā tiesas sēde bijušā “Latvijas dzelzceļa” šefa Uģa Magoņa un Igaunijas miljonāra Oļega Osinovska kukuļošanas lietā, informēja Vidzemes rajona Limbažu tiesā. Debašu runu teica Magoņa advokāts Lauris Matisāns. Viņš vērsa tiesas uzmanību uz lietā esošo pierādījumu procesuālo kvalitāti – tie neesot iegūti likumā noteiktā kārtībā. Advokāts savu runu nepabeidza, to turpinās nākamnedēļ.

Magoņa advokāts sēdē norāda, ka lielākā daļa pierādījumu nav iegūti likumā noteiktā kārtībā
00:00 / 02:40
Lejuplādēt

Ceturtdien videokonferences formātā aizritēja kārtējā tiesas sēde bijušā “Latvijas dzelzceļa” valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa krimināllietā. Sēdē piedalījās abi apsūdzētie – Magonis un arī Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis. Abus apsūdz par kukuļošanu – Osinovskis devis Magonim teju pusmiljonu eiro par vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igauņu miljonāram piederoša uzņēmuma „Skinest Rail”.

Iepriekšējā sēdē prokuratūra lūdza apsūdzētajiem piemērot četru gadu cietumsodu. “Tiesu debatēs prokurore lūdza atzīt Uģi Magoni par vainīgu kukuļņemšanā un sodīt viņu ar brīvības atņemšanu uz četriem gadiem, konfiscējot mantu. Lūdza arī atņemt viņam tiesības ieņemt valdes locekļa amatu valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās uz pieciem gadiem. Savukārt Osinovski prokurore lūdza sodīt ar brīvības atņemšanu uz četriem gadiem. Un viņš tiek apsūdzēts kukuļa piedāvāšanā un nodošanā,” pastāstīja prokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Prokurore lūdza noziedzīgi iegūto pusmiljonu eiro konfiscēt valsts labā.

Ceturtdien tiesas sēdē savu debašu runu teica Magoņa advokāts Lauris Matisāns. Viņš stāsta, ka apsūdzība nav pamatota, līdz ar to arī prokurores ieskatā piemērojamais sods nav adekvāts. Matisāns prezentējis tikai pusi aizstāvības runas un runu pabeigs 8. maijā. Tikai tad varēs pilnībā izklāstīt, kāpēc apsūdzība esot nepamatota.

“Es šodien vērsu tiesas uzmanību nevis uz savu personīgo viedokli, bet konkrētiem lietā esošiem pierādījumiem. Proti, to procesuālo kvalitāti. To, ka lielākā daļa svarīgo pierādījumu, ar kuriem apsūdzība operē, tie nav iegūti likumā noteiktā kārtībā, un tādus apsūdzības pamatošanā nedrīkst izmantot. Tie ir konkrēti fakti, konkrētas lietas lapas, kuras atrodas lietā,” pastāstīja Magoņa advokāts.

Matisāns aizstāvības runu pabeigs piektdien, 8. maijā, kad turpināsies aizstāvju runas. Tās varētu turpināties vēl četras līdz piecas sēdes. Pēc tam sekos pušu replikas un apsūdzēto pēdējais vārds. Kad lietā varētu būt spriedums, vēl ir grūti prognozēt.

KONTEKSTS:

2015. gadā toreizējo “Latvijas dzelzceļa” šefu Uģi Magoni par kukuļņemšanu aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Lieta tiesā nonāca 2017. gadā, kad apsūdzību cēla gan Magonim, gan Osinovskim. Abi savu vainu noliedza.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti