Bijušā Ķekavas vicemēra kukuļa lietu nodod prokuratūrai

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmdien, 27. jūlijā, nosūtīja krimināllietas materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Ķekavas novada amatpersonu par kukuļa pieprasīšanu un pret fizisku personu par starpniecību kukuļošanā, informēja KNAB.

Pērn septembrī KNAB aizturēja Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieku Aigaru Vītolu (Latvijas Zemnieku savienība). Vēlāk Vītols nolēma atkāpties no amata saistībā ar KNAB izmeklēšanu.

2019. gada 12. augustā KNAB uzsāktā kriminālprocesa ietvaros veica neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tostarp speciālo izmeklēšanas eksperimentu, informēja KNAB.

Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka Ķekavas novada pašvaldības amatpersona, iespējams, pieprasīja uzņēmējam kukuli 30 000 eiro apmērā, lai uzņēmējs saņemtu pēdējo maksājumu no Ķekavas novada pašvaldības par būvdarbu veikšanu projekta ietvaros.

“De facto” izpētītais liecina, ka iespējamā kukuļa pieprasīšana, visticamāk, saistīta ar 4,4 miljonu eiro vērtu ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstības projektu. Tas ir vienīgais objekts, par kuru 2019. gada augustā veikti noslēguma norēķini.

KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus, atbilstoši savai kompetencei noslēdza pirmstiesas izmeklēšanas posmu.

Turpmāk prokuratūrai kā procesa virzītājam jālemj par krimināllietas virzību, uzrādot apsūdzību nosūtīt krimināllietu uz tiesu vai vienoties ar apsūdzēto par sodu, vai pieņemt lēmumu par krimināllietas izbeigšanu, vai lietu nosūtot atpakaļ KNAB ar norādījumiem par nepieciešamību veikt papildu izmeklēšanu.

KNAB vērš uzmanību, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Attēls: KNAB

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti