Bijušā finanšu policista Dirnēna ģimenes bagātības: ekskluzīvi auto, grandioza māja un nekustamie īpašumi

Bijušā finanšu policista Roberta Dirnēna un viņa brāļa Kaspara Aleksandrova no mātes saņemtais vairāk nekā pusmiljonu ASV dolāru vērtais mantojums ir tikai nieks, salīdzinot ar to, ar kādiem nekustamiem īpašumiem un automašīnām saistīti ir viņu abu radinieki, vēsta LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”. 

Roberts Dirnēns

Finanšu policists jau aptuveni 19 gadus. Pērnā gada decembrī, kas sakrīt ar “Aizliegtā paņēmiena” izpētes laika sākuma, viņš policijā gan uzrakstīja atlūgumu un tagad tajā vairs nestrādā.

Līdz mātes mantojuma saņemšanas brīdim viņam praktiski nekas nepiederēja. Ikmēneša alga par policijas darbu – apmēram 800 eiro uz rokas, un skaidrs, ka no tās daudz neuzkrāsi.

Bet viņam ir 23 gadus vecs dēls vārdā Robijs, kurš šobrīd ir turīgāks par savu tēvu. Viņam pieder divi dzīvokļi jaunajos projektos gan Rīgā, Zolitūdē, gan Ozolniekos, gan zeme Atlantijas ielā, gan Garkalnes novada Sunīšos, Fazānu ielā, kas ir ekskluzīvu māju rajons.

Vēl Robijam pieder trešdaļa kompānijas “S.D.D.” kopā ar divām viņa vienaudzēm Annu un Zani Dreismanēm. Tā savu darbību sākusi nesen, nodarbojas ar kokmateriālu tirdzniecību. Zīmīgi, ka jau pirmajā darbības uzņēmums gadā uzrāda vairāk nekā miljonu eiro lielu apgrozījumu, nopelnot 20 tūkstošu eiro, lai gan darbinieku skaits ir tikai divi un firmai nav pat biroja.

Turklāt šī firma jau paguvusi nopirkt 2014.gada izlaiduma automašīnu “Jeep Grand Cherokee”, kuras vērtība ir apmēram 60 tūkstoši eiro.  

 

Kaspars Aleksandrovs, Roberta Dirnēna brālis

Aleksandrovs arī ir bijis Dirnēns, bet otrajā laulībā pēkšņi pieņēma sievas uzvārdu. Arī viņam līdz mantojuma brīdim faktiski nekas nepieder: ne zeme, ne kapitāldaļas kādā uzņēmumā, bet tas netraucē viņam dzīvot mājā netālu no Mārupes Rīgā, Brūkleņu ielā. Tā apjozta ar divmetrīgu sētu, ir apsargi un dažādi kustības sensori. Māja pat nav nodota ekspluatācijā, turklāt nepieder viņam, bet viņa meitai – Robija vienaudzei Madarai Dirnēnai. Viņa ir valdes locekle uzņēmumā “Re&Low Consultation”, kas reģistrēts Rīgā, Ieriķu ielā, un kura īpašnieki ir Kiprā reģistrēts uzņēmums “Larkfold Commercial”, ko Latvijā pārstāv kāda jauniete vārdā Eila Ķirse.

Sociālie tīkli nodod, ka tā vis nav nekāda kipriete, bet gan Madaras Dirnēnas draudzene un fitnesa trenere Jelgavā. Arī šis uzņēmums darbību sācis nesen, jaunāko publisko finanšu rādītāju pat vēl nav, nav arī biroja, toties firma jau paguvusi nopirkt četras automašīnas: vienu ģimenes busiņu “Ford Transit Custom” un trīs ekskluzīvus sporta auto – divus “Range Rovers” un vienu BMW. Ar BMW brauc pati Madara un ar to lielās  sociālajā tīklā “Facebook”. Savukārt viens “Range Rovers” redzams arī Brūkleņu ielas īpašumā. Mašīnas ir jaunas, un to kopējā vērtība ir apmēram 250 tūkstoši eiro.       

 

Ārzonās paslēptas firmas

Taču tas viss ir nieks salīdzinājumā ar to, ar kādiem īpašumiem ir saistīta Dirnēnu ģimene. Lielākā turība slēpjas Dānijas reģistrētā kompānijā ar nosaukumu “DanLat Investment”, kuras īpašnieki jau tālāk slēpjas aiz Kipras uzņēmuma “Hillgroup Alliance”. Šīs firmas īpašumā ir astoņi īpašumi: dzīvokļi, zemes gabali gan Rīgā, gan Dirnēnu dzimtajā vietā Jelgavā, gan arī Garkalnes novada Sunīšos, kaimiņos ar Robijam Dirnēnam jau piederošo īpašumu. 

Šai kompānijai pieder arī grandiozā māja Brūkleņu ielā, kur dzīvo Kaspars Aleksandrovs, kā arī daļa no ēkas Rīgā, Ieriķu ielā 15, ko savukārt nomā Madaras Dirnēnas pārstāvētais uzņēmums “Re&Law Consultations”.   

Šai kompānijai pieder vēl arī firma ar nosaukuma “Skulte Real Estate”, kuras juridiskā adrese ir Jelgavā, Celtnieku ielā, un kurai īpašumu ir ne mazāk - vairāki zemes gabali Limbažu rajona Skultē, vēl citviet Latvijā, kā arī īpašumi Jūrmalā un pat māja Jomas ielā.

Un zīmīgi, ka šie visi īpašumi ar dažu tūkstošu eiro lielu hipotēku ir ieķīlāti par labu bijušā finanšu policijas izmeklētāja brāļa meitai Madarai Dirnēnai. Tātad bez viņas ziņas un akcepta tos nevar pārdot.       

“DanLat Invetsments” piederoši īpašumi: 

  • Rīga, Brūkleņu iela 18a
  • Rīga, Ieriķu iela 15
  • Rīga, Dzirnavu iela 134/136
  • Rīga, Gramzdas iela 80
  • Rīga, Rūpniecības iela 5
  • Jelgava, Slokas iela 3c
  • Jelgava, Dobeles iela 15
  • Garkalnes novads, Sunīši, Fazānu iela 8

Kompānijai “DanLat Investments” ir izveidota arī mājaslapa, un daļa īpašumu ir izlikti tirdzniecībā vai īrēšanai, un no tās daļēji var nojaust, kāda ir to vērtība.

Piemēram, Limbažu novada Lielkrogzemnieku teritorijas ar 110 apbūvējamām teritorijām tiek pārdota par vienu miljonu eiro, zeme Ērgļos – par 100 tūkstošiem eiro. Savukārt 260 kvadrātmetru liels dzīvoklis Rūpniecības ielā 5 mēnesī tiek izīrēts par pusotru tūkstoti eiro.    

Šo visu īpašumu iegādes darījumi notikuši pēdējo desmit gadu laikā. Turklāt banku aizdevumi šajos darījumos nav izmantoti.

Daudzi no tiem vairākkārt mainījuši īpašniekus. Darījumos figurē Dirnēnu māte Lidija, kura tobrīd jau ir pensionāre, arī Kaspara Aleksandrova otrā sieva Sņežana, tāpat kāds Andrejs Andreičikovs, kas ir uzņēmuma “Skulte Real Estate” valdes priekšsēdētājs un, iespējams, Dirnēnu kompanjons.       

Zīmīgi, ka patiesā labuma guvējus šajās kompānijās praktiski nav iespējams noskaidrot. Saimnieki slēpjas aiz Kipras uzņēmumiem, taču Dirnēnu klātbūtne ir acīmredzama.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt