Pusdiena

Sniega dēļ joprojām apgrūtināta braukšana visā valsts teritorijā

Pusdiena

Par NEPL vadītāju ievēlēta līdzšinējā pienākumu izpildītāja Aija Dulevska

Biezā sniega dēļ publiskām ēkām sāk tīrīt jumtus, to iesaka darīt, kamēr sals

Biezā sniega dēļ publiskām ēkām sāk tīrīt jumtus; to iesaka darīt, kamēr sals

Pēc spēcīgās snigšanas visbiezākā sniega sega patlaban izveidojusies Rīgā, un tā ir 22 centimetrus bieza. Sniegs ne vien apgrūtina ceļu satiksmi, bet nospiež arī dzīvojamo un citu publisko ēku jumtus.

Atsevišķu ēku jumti Rīgā jau pirmdien, 4.janvārī, notīrīti, bet citu namu apsaimniekotāji un pārvaldnieki vēl nogaida, jo sniega sega neesot jumtam bīstama. Tā Rīgā patlaban nepārsniedzot normu, taču jumtus vēlams tīrīt, kamēr saglabājas sals. Temperatūrai paaugstinoties, sniega sega kļūst smagāka un veidojas arī lāstekas.  

Pēc svētdienas, 3.janvāra, un šīs nakts spēcīgās snigšanas biezākā sniega sega izveidojusies Rīgā un Kurzemē. Piemēram, Liepājā pašlaik ir 20 centimetru biezs sniegs, bet Rīgā sniega sega ir 22 centimetrus bieza, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Turklāt biezais sniegs ne vien apgrūtina ceļu satiksmi vai kavē gājējus, bet var apdraudēt arī dzīvojamo un publisko ēku jumtus.

"Ar jumtu mēs parasti saucam alpīnistus palīgā, jo mums jumtam ir tik specifiska konstrukcija. Viņam ir vairāki slāņi, mēs vienkārši paši uz jumta nekad nekāpjam," stāsta Nacionālā teātra ēkas pārvaldniece Rita Golubeva. Sniega sega uz teātra jumta ir pietiekami bieza, tādēļ šodien plānots sazināties ar alpīnistiem. Turklāt tīrīšanas darbi jāuzsāk, kamēr ārā sals. Temperatūrai sasniedzot nulles atzīmi, pie jumta veidojoties bīstamas lāstekas. 

"Mums ir alpīnisti, kuri mums nodrošina jumta tīrīšanu. Tas, ka mēs ar viņiem šodien sazināsimies un jumts tiks apsekots, tas ir viennozīmīgi, jā. Sniega ir daudz. Galvenā problēma mūsu jumtam ir lāstekas. Tas sniegs pats nebūtu tik bīstams, viņš šobrīd ir tīri viegls un, ja nu vienīgi ir kāda lielāka vēja pūsma, tad viņu arī aizpūtīs. Nav tā, ka viņš nāks gājējiem tieši uz galvas," piebilst Golubeva.

Tikmēr citās publiskās ēkās par jumtu tīrīšanu pagaidām nedomā. Tostarp arī, piemēram, Latvijas Valsts vēstures arhīvā. "Pagaidām vēl nav mums tik traki, lai varētu tīrīt. Mēs jau sekojam jumtiem līdzi, un pagaidām jau nekas tāds nav," uzskata Latvijas Valsts vēstures arhīva saimnieciskā sektora vadītāja Valija Poriete.

Valsts nekustamo īpašumu pārstāvis Arnis Blodons gan stāsta, ka šīs dienas laikā valsts īpašumu apsaimniekotāji apzinās visu ēku stāvokli un tur, kur nepieciešams, sniegs tiks notīrīts tuvāko stundu laikā.

"Šobrīd tas, ko skaidri zinām, ka tika tīrīta Smilšu iela 1. Tur tie darbi ir paveikti. Kas attiecas uz pārējiem objektiem, tad mēs varam runāt par to, ka katrs namu apsaimniekotājs apseko to situāciju, kāda ir. Ja nepieciešams, izmanto ārpakalpojumu," teica Blodons.

Kas attiecas uz dzīvojamiem namiem, tos vairumā apsaimnieko "Rīgas namu pārvaldnieks". Uzņēmumā gan uzskata, ka jumtu attīrīšana no sniega šobrīd neesot nepieciešama, jo sniega sega uz jumtiem nepārsniedzot pieļaujamo normu, norādīja namu pārvaldnieka pārstāve Santa Vaļuma.

Savukārt Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijā, kas apvieno virkni pārvaldnieku uzņēmumu, norāda – sniega svars pieaug līdz ar gaisa temperatūru.

"Jāskatās, cik daudz sniegs ir sasnidzis, jāizvērtē situācija – jumtu stāvoklis, tā stiprība. Tās ir dažādas situācijas, ir varbūt vietas, kur ir pastiprināti jātīra jumta segums, un ir vietas, kur tas nav nekas ārkārtējs. Uz doto brīdi sniegs nekūst, līdz ar to papildu it kā slodze no viņa nav. Tas vēl nebūtu tik ļoti bīstami. Tas viss arī, protams, ir saistīts ar īpašnieku maksātspēju," klāsta Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ģirts Beikmanis.

Sniegu vēlams tīrīt, kamēr sals, taču nereti darbi tiek atlikti uz pēdējo brīdi tieši finanšu dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti