Rīta Panorāma

Intervija ar Sandiju Semjonovu un Elmāru Pļaviņu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Edgaru Rinkēviču

Intervija ar Regīnu Ločmeli-Luņovu

Biedrības vadītāja: Zolitūdes traģēdijas krimināllietā reālu cietumsodu nebūs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā reālus cietumsodus varam nesagaidīt, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma", atsaucoties uz savā rīcībā esošu informāciju, teica biedrības "Zolitūde 21.11." vadītāja, partijas "Saskaņa" politiķe Regīna Ločmele-Luņova.

Viņa norādīja, ka biedrībai nebūtu pietiekami arī tad, ja apsūdzētos notiesātu uz 7,5 gadiem, kas ir prokurora prasītais bargākais sods.

Tur nav runa par apmierinājumu, bet par minimālā taisnīguma sajūtu," sacīja Ločmele-Luņova.

Biedrības vadītāja uzsvēra, ka joprojām sapņos savus tuviniekus redz traģēdijā cietušie un viņus visu laiku moka atmiņas - laiks neārstē neko.  Ločmele-Luņova sacīja, ka uz tiesu brauc ar bailēm gan par cilvēku izjūtām, gan arī par to, kāds būs spriedums. Viņa norādīja, ka visu spriedumu šodien var arī nepaspēt nolasīt.

Šis būs pirmās instances spriedumus, kuru prokuratūra pārsūdzēs, ja spriedums to neapmierinās.

KONTEKSTS:

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa otrdien pasludina spriedumu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā, kurā saistībā ar 54 cilvēku bojāeju zem veikala "Maxima" jumta 2013.gada 21.novembrī apsūdzēti 9 cilvēki un prasīta piespiedu ietekmēšana pret 4 uzņēmumiem.

Būvniecībā iesaistītie – Ivars Sergets, Andris Gulbis, Mārtiņš Draudiņš, Andris Kalinka un Staņislavs Kumpiņš – apsūdzēti par būvniecības noteikumu pārkāpšanu un nonāvēšanu aiz neuzmanības. Viņiem visiem prokuratūra lūdza piemērot 7 gadu un 6 mēnešu ilgu cietumsodu un liegumu piecus gadus pildīt ar būvniecību saistītu amatu pienākumus. Sergetam un Gulbim prasītajā cietumsodā tiktu iekļauts jau iepriekš apcietinājumā pavadītais laiks.

Trīs toreizējiem Rīgas būvvaldes darbiniekiem lūdz piemērot piecu gadu ilgu cietumsodu ar liegumu piecus gadus ieņemt darbu valsts pārvaldes vai pašvaldības iestādēs. Trīs būvvaldes darbinieki – Jānis Balodis, Marika Treija, Aija Meļņikova – apsūdzēti par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, kā rezultātā iestājušās smagas sekas.

Piecus gadus ilgs cietumsods un liegums ieņemt darba aizsardzības speciālista amatu prasīts arī SIA "Maxima Latvija" darbiniecei Innai Šuvajevai, kuru apsūdz par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, kas izraisīja vairāku cilvēku nāvi un vēl daudzu savainošanu.

Tāpat prokurori prasīja noteikt piespiedu ietekmēšanas līdzekļus juridiskajām personām.

2013. gada 21. novembrī Zolitūdē, iebrūkot lielveikala ''Maxima'' jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vēl vairāki desmiti tika ievainoti. 

Lai skatītu apjomīgo krimināllietu par Zolitūdes traģēdiju, tiesa uz pirmo sēdi sanāca 2015.gada decembrī. 2019.gada jūnijā prokurors pabeidza savu debašu runu, apsūdzētajiem lūdzot piemērot maksimālos sodus. Visi apsūdzētie noliedza savu vainu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti