Panorāma

CSDD sākt izsniegt jauna parauga autovadītāja apliecības

Panorāma

Panorāma

Grupu mājas projekts gaida celtniecību

Biedrības iecerētais grupu mājas projekts gaida celtniecību

Biedrība "Kustība par neatkarīgu dzīvi" tuvojas iecerei par grupu māju, kurā varētu dzīvot 16 jaunieši un pieaugušie ar smagiem attīstības traucējumiem.

Pirms vairākiem gadiem ambiciozu ieceri pieteica biedrība "Kustība par neatkarīgu dzīvi". Dienas centrā Imantā vairāki jaunieši un pieaugušie ar garīgās attīstības traucējumiem darina sveces ar sapni uzcelt Latvijā pirmo moderno grupu māju.

Paredzēts, ka grupu mājā varētu dzīvot 16 jaunieši un pieaugušie ar smagiem attīstības traucējumiem. Pašlaik šādu grupu dzīvokļu ļoti trūkst un interese par tiem ir liela. Kā jaunieši, tā pieaugušie ar smagiem attīstības traucējumiem ir spiesti dzīvot ar vecākiem vai ilgstošās aprūpes centros.

"Ja savelkam trīs gadu lielo darbu kopā, tad šajā brīdī mūsu grupu mājas būvniecības projekts ir gatavs. Un tas gaida pēdējo saskaņošanu un sarkano zīmogu, lai mēs varētu sākt celt. Zeme ir gatava, nopirkta, gaida, ir ievilkts ūdensvads un kanalizācija. Šobrīd saskaņojam žoga uzlikšanu ap zemes īpašumu. Un naudiņu mēs esam savākuši nedaudz vairāk nekā 300 000 eiro," pastāstīja dienas centra ergoterapeite Dita Rituma.

Savāktā naudas summa ir ļāvusi projekta iecerei iegūt reālas aprises. Tomēr nama izbūvei ar to nepietiek.

Grupu mājas ieceres autori atgādina, ka palīdzēt piepildīt šo sapni var ikviens, gan pērkot ar rokām darinātās sveces, gan ziedojot.

Rīgā līdzīgu ieceri plāno arī pašvaldība, kas nolēmusi aizņemties Valsts kasē līdz 4,6 miljoniem eiro, lai būvētu ģimenes tipa grupu māju un dienas aprūpes centru cilvēkiem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem. Rīgas pašvaldība plāno būvēt pirmo ģimenes tipa grupu māju un dienas aprūpes centru, un jaunās ēkas atradīsies Priedaines ielā 11.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti