Panorāma

Zelenskis lūdz ātrāk uzņemt Ukrainu Eiropas Savienībā

Panorāma

Panorāma

Biedrība “TEV” uz Ukrainu ved jaundzimušo inkubatorus

Biedrība «Tev» uz Ukrainu ved jaundzimušo inkubatorus

Uz Ukrainas slimnīcām ceturtdien, 9. februārī, devusies biedrības "Tev" sarūpētā humānās palīdzības krava. Tajā ir jaundzimušo un priekšlaikus dzimušo bērnu inkubatori. Krievijas armijas izpostītajās un izlaupītajās pilsētās šāds ziedojums ir neatsverams un nereti tiešām tikko dzimuša mazuļa dzīvības vērtē.

Lielajā auto ar Ukrainas numuriem tiek iekrauta līdz šim vērtīgākā biedrības "Tev" sarūpētā palīdzība Ukrainai.

Medicīnas aparatūras kopējās izmaksas ir viens miljons eiro. Visas šīs iekārtas domātas mazuļiem, kuri ierauga pasauli pārāk ātri vai piedzimst ar veselības problēmām.

"Šeit mēs redzam bērnu reanimācijas iekārtas, tālāk ir bērnu inkubatori, paredzēti priekšlaikus dzimušiem. Šis ir ziedojums no Īrijas un vedam tālāk uz Ukrainu, paši brauksim līdzi un izdalīsim pa slimnīcām," stāstīja biedrības "Tev" valdes loceklis Artūrs Kristlībs.

"Kad tu redzi, ka tie mazie ķipari cieš, un sievietes, grūtnieces... Pati tā vide... Viena lieta to redzēt televīzijā, bet uz vietas emocijas ir savādākas. Un tas iedvesmo darīt," atzina biedrības "Tev" līdzdibinātājs Aigars Loss.

Biedrības aktīvisti paši pavada visas kravas līdz pat palīdzības saņēmējiem. Ziedojumi pārsvarā nonāk karavīriem frontē vai civiliedzīvotājiem, kas cietuši visvairāk.

"Mēs bijām Irpiņā, dzemdību namā, un pat puišiem sažņaudzās sirds. Un gribas raudāt par to, ko tu redzi. Tur nav nekā. Iekārtas novecojušas. Nefunkcionē.

Galvenais ārsts stāstīja, ka ir bijušas operācijas, kur jāstrādā bez skābekļa padeves pacientam. Tas liekas nesaprotami," atzina Kristlībs.

"Tikām Izjumā nedēļu pēc okupantu izdzīšanas un bijām pirmā humānā palīdzība, kas tur iebrauca. Un bērni stāstīja, ka jau pēc skaņas zina, kas lido un kur jāslēpjas. To dzirdot... gribas aizvien vairāk un vairāk palīdzēt," teica Loss.

Šī ir jubilejas – 20. krava, ko biedrības pārstāvji ved uz Ukrainu. Un tīri simboliski tajā ir dāvinājums Ukrainas nākotnei – jaundzimušajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti