Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Kalnciemā protestē pret akumulatoru rūpnīcu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Domā, kā mazināt kāpu izbraukāšanu

Biedrība «Mēs Bernātiem» piedāvā izmaiņas likumā cīņai ar kāpu izbraukāšanu

Papes dabas parks ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, kas ietver daudzveidīgas ekosistēmas. Viena no vērtībām ir mežainās un vairāk nekā 30 metru augstās piekrastes kāpas. Taču pēdējā laikā tās aizvien vairāk atgādina moto trases, ko izbraukā ekstrēmo izjūtu cienītāji gan no Latvijas, gan Lietuvas. Lai ar to cīnītos, biedrība “Mēs Bernātiem” gatava iesniegt savus priekšlikumus izmaiņām likumos.   

Papes dabas parka teritorija sākas no Jūrmalciema dienvidu gala. Šeit arī ved ceļš, pa kuru drīkst pārvietoties gan kājām, gan ar jebkuru transporta līdzekli, lai vērotu izteiksmīgās dabas ainavas.

Dodoties aizvien tālāk, nevar nepamanīt motociklu izbrauktās sliedes, kas ik pa brīdim šķērso ceļu un aizved aptuveni 30 metru augsto piekrastes kāpu grēdā.

“Šai kāpai laikam nosaukuma nav, bet tagad to varētu nosaukt pa moto kāpu. Šis ir Eiropas nozīmes biotops, kuru mēs, mūsu valsts un Eiropa aizsargā. Diemžēl šī nav aizsardzība,” situāciju komentēja biedrības ”Mēs Bernātiem” pārstāvis Andris Maisiņš.

Aptuveni 10 kilometru posmā no Jūrmalciema līdz Papes Priediengalam ir septiņi kalni jeb augstās kāpas, kas visas ir cietušas no latviešu un lietuviešu motobraucēju patvaļas. Lietuvā pat tiekot reklamētas Kurzemes piekrastes stāvās kāpas kā vieta ekstrēmām izklaidēm, zina stāstīt Andris Maisiņš.

Par esošo situāciju zina gan Nīcas un Rucavas pašvaldībās, gan arī Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP), taču cīņā ar kāpu izbraukātājiem viņi ir bezspēcīgi.

“Šie transportlīdzekļi nav tehniski identificējami, un savukārt Dabas aizsardzības pārvaldes inspektoriem nav tiesības apturēt šos transporta līdzekļus, lai veiktu personības noskaidrošanu, līdz ar to mēs viņus nekādā veidā nespējam identificēt,” atzina DAP Kurzemes reģionālās administrācijas vadītāja Dace Sāmīte.

Motobraucēju aktivitāte kāpu zonā esot vērojama agrās rīta un vēlās vakara stundās, kad mazāk aculiecinieku, atzīst Nīcas pašvaldības policijas priekšnieks Guntis Grantiņš.

Šobrīd ar esošo tehnisko nodrošinājumu neesot iespējams viņus noķert, arī sodi no 30 līdz 140 eiro esot pārāk niecīgi.

“Es uzskatu, ka tā ir loterija, ja viņi tagad uzķertos un 140 eiro samaksātu. Tie nav cilvēki, kas ir trūcīgi, tie ir diezgan bagāti un viņiem tā būs tikai biļete,” uzskata Guntis Grantiņš.

Vienīgā iespēja, kā cīnīties ar masveida kāpu izbraukāšanu, būtu izmaiņas likumdošanā, uzskata Andris Maisiņš.

“Ja būtu likumā ierakstīts, ka šiem transportlīdzekļiem aizliegts pārvietoties pa īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, tad arī ar viņiem varētu karot,” uzskata Andris Maisiņš. 

Drīzumā biedrība “Mēs Bernātiem” attiecīgajai ministrijai plāno iesniegt savus priekšlikumus, lai mazinātu motobraucēju visatļautību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt