Biedrība «Latgolys Saeima» pieteikusi piketu Latgales kongresa norises dienā

Rēzeknes pilsētas domē saņemts biedrības "Latgolys Saeima" iesniegums par to, ka piektdien, 5.maijā, Rēzeknē pie Latgales vēstniecības GORS Latgales kongresa norises laikā biedrība vēlas organizēt piketu. Tās mērķis ir paust savu nostāju attiecībā uz atbalstu latgaliešu valodas lietošanai Latvijas un Latgales izglītības sistēmā un publiskajā telpā.

Biedrība "Latgolys Saeima" iecerējusi organizēt piketu laikā starp diviem nozīmīgiem pasākumiem – pieminekļa atklāšanu par godu Latgales kongresam un Latgales simtgades kongresa plenārsēdi.

Kā Latvijas Radio atzina biedrības pārstāvji, piketu nolemts organizēt, jo biedrībai radušās bažas, ka Latgales kongresa pasākumu laikā tiek uzsvērta tikai viena daļa no kongresa rezultātiem, kas ir lēmums par Latvijas apvienošanos. Tomēr tas, kam šajā pasākumā netiek pievērsta pietiekama uzmanība, pēc biedrības domām, ir Latgales kongresa lēmums par to, ka Latgales latvieši, apvienojoties ar Kurzemes, Vidzemes latviešiem, paturēs savu pašvaldību, pašnoteikšanās tiesības valodas, ticības, baznīcas, skolas, saimniecības, kā arī zemes jautājumā.

Tieši tāpēc piketa organizatori uzskata, ka ir nepieciešams pasākums ārpus kongresa programmas, kurā varētu paust savu nostāju attiecībā uz atbalstu latgaliešu valodas lietošanai Latvijas un Latgales izglītības sistēmā un publiskajā telpā.

Biedrības pārstāvji pauž cerību, ka sabiedrības atbalsts šim pasākumam varētu būt pietiekami liels. Šobrīd dalībai piketā pieteikti 20 cilvēki.

Rēzeknes pilsētas domē apstiprināja iesnieguma saņemšanu, atbilde tiks sniegta ne vēlāk kā piecas dienas pirms pasākuma norises datuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti